PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Powiat jeleniogórski białą plamą na mapie stomatologicznych usług dla niepełnosprawnych

ms
07-11-2017, 07:58
Powiat jeleniogórski białą plamą na mapie stomatologicznych usług dla niepełnosprawnych Niepełnosprawni bez opieki stomatologicznej (foto: pixabay)
Mapa stomatologicznych usług z pewnością nie jest hojnie usłana miejscami, gdzie można wyleczyć zęby w znieczuleniu ogólnym. Obszar powiatu jeleniogórskiego pod tym względem odbiega od przygnębiającej średniej, niestety na minus.

Niepełnosprawni mieszkańcy powiatu jeleniogórskiego zmuszeni są jeździć na leczenie zębów do Oławy, Bolesławca czy Gryfowa Śląskiego. Wyprawa na odległość 100- 150 km po zdrowie dla takich osób jest często barierą nie do pokonania.

- O tym, że za chwilę zabraknie dla nas opieki stomatologicznej na miejscu alarmowaliśmy kilka miesięcy temu – mówi rzecznik niepełnosprawnych mieszkańców powiatu jeleniogórskiego Stanisław Schubert.

Faktem jest, że osoby niepełnosprawne mogą ubiegać się o zwrot kosztów dojazdu do dentysty, ale uprawnienia nie oznaczają jeszcze załatwienia sprawy. Poza tym same pieniądze nie są w stanie rozwiązać wszystkich problemów, chociażby logistycznych.

- Naprawiamy błędy systemu. Wkrótce zostaną rozpisane nowe konkursy – uspokaja dyrektor medyczny Narodowego Funduszu Zdrowia Zbigniew Hałat.

- Czekamy – odpowiada Stanisław Schubert.

W powiecie jeleniogórskim orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym ma 25 tys. mieszkańców.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
niepełnosprawni_u_dentysty  

POLECAMY W SERWISACH