PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Posłowie dają przykład najmłodszym kontrolując swoje uzębienie

ms
19-05-2015, 10:15
Posłowie dają przykład najmłodszym kontrolując swoje uzębienie Posłanka Lidia Gądek z dentystami badającymi posłów.
Na posłów, wchodzących do Sejmu głównym wejściem, przez dwa dni (13 i 14 maja) czekało kilku dentystów, oferujących każdemu możliwość przeprowadzenia diagnostyki uzębienia. Ilu było chętnych?

Z informacji przekazanych infoDENT24.pl przez organizatorów akcji profilaktycznej, rysuje się dość pozytywny wizerunek parlamentarzystów, jako osób dbających o jakość uśmiechu. To dobrze, zważywszy, że swoisty happening miał przede wszystkim zwrócić uwagę na niedostatki systemu profilaktyki uzębienia najmłodszych Polaków.

Okazuje się, że 20 proc. posłów zdecydowało się na zbadanie stanu zębów. Wynik z pewnością satysfakcjonujący, tym bardziej, że o badaniach profilaktycznych posłów nie informowano wcześniej, a wiadomo, że zapracowany poseł zazwyczaj nie ma czasu na dodatkowe obowiązki, chociażby tak pożyteczne jak kontrola stanu uzębienia.

Reprezentująca organizatorów akcji Kinga Łobzowska-Błachnio, poinformowała infoDENT24.pl, że w badaniach wzięło udział niemal 100 osób. - Posłowie byli zainteresowani akcją, czytali ulotki, rozmawiali z nami. Nie każdy mógł skorzystać z przeglądów ze względu na spotkania i posiedzenia, które się w tym czasie odbywały - wyjaśniła Kinga Łobzowska-Błachnio.

Co dalej? Wyniki przeglądów przekazane zostaną do analizy instytutowi badawczemu. Okaże się wówczas m.in. jakie problemy z uzębieniem najczęściej dotykają posłów. Bez analizowania materiału badawczego można jednak przypuszczać, że głównie te wynikające ze zgrzytania zębami.

- Chcielibyśmy, aby nasza akcja zwróciła uwagę na korzyści płynące z edukacji i budowania świadomości Polaków o tym, jak ważna jest higiena jamy ustnej już od najmłodszych lat - wskazywała w rozmowie z infoDENT24.pl Lidia Gądek, przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Profilaktyki. Posłance zależało na tym, aby poprzez akcję profilaktyczną w Sejmie, zwrócić uwagę społeczeństwa na wagę należytej dbałości o stan uzębienia od pierwszych lat życia.

Czytaj także:
Prof. Dorota Olczak-Kowalczyk: reforma opieki stomatologicznej dzieci nie może odbyć się kosztem dentystów
Prof. Honorata Shaw: profilaktyka jest warta zapłaty

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH