PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Posłowie będą dyskutować o opiece stomatologicznej

27-08-2013, 00:02
Posłowie będą dyskutować o opiece stomatologicznej (fot. wikipedia.org)
Posłowie będą dyskutować o opiece stomatologicznej (fot. wikipedia.org)
28 sierpnia 2013 r. sejmowa Komisja Zdrowia będzie dyskutować na temat dostępności i finansowania opieki stomatologicznej ze środków publicznych. Temat w trybie ekstraordynaryjnym został dołączony do programy prac posłów pod koniec lipca. 

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.00 w Sali Kolumnowej (budynek C). W dyskusji wezmą udział główni zainteresowani minister zdrowia oraz prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

Będzie to pierwsze posiedzenie Komisji Zdrowia po przerwie wakacyjnej posłów, liczymy więc, że spotkanie będzie owocne. Na pewno będzie gorąco. Część posłów uważa, że kwestię leczenia zębów Polaków w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego należy ograniczyć do dzieci i młodzieży. Osoby dorosłe zdane miałyby być same na siebie, a dokładniej na zasobność własnego portfela, gdyż NFZ nie będzie w stanie wspierać finansowo leczenia wszystkich Polaków.

- Bardzo się cieszę, że jest uwzględniona opieka stomatologiczna, ale już nie będę się martwić o ludzi dorosłych niech sobie kupią protezy. Nawet widziałam ostatnio, że sprzedają je na bazarze mówi Józefa Hrynkiewicz (PiS).  - Jeżeli jednak badania Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, wykonane na Mazowszu, wykazują że 92 proc. dzieci dwunastoletnich ma próchnicę, to znaczy, że jest to bardzo poważny problem. I jeśli można byłoby to zaznaczyć w planie pracy chcielibyśmy się dowiedzieć, jak wygląda opieka stomatologiczna odnośnie dzieci i młodzieży - dodaje.

- Kwestia stomatologii? Już nie zawężajmy. Jeśli mierzymy się z kwestią opieki stomatologicznej, to spójrzmy na całość zagadnienia, a nie na wycinek. Również, a może przede wszystkim będziemy mówili o problemie próchnicy u dzieci i młodzieży apeluje Tomasz Latos przewodniczący Komisji Zdrowia (PiS).

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH