PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Posłanka upomina się o wyższe limity przyjęć na kierunek lekarsko - dentystyczny!

ms
21-12-2017, 10:36
Posłanka upomina się o wyższe limity przyjęć na kierunek lekarsko - dentystyczny! Posłanka Anna Maria Białkowska (źródło: FB)
Posłanka Anna Maria Białkowska zwróciła się do ministra zdrowia z zapytaniem czy będą wyższe limity przyjęć na stomatologię w roku akademickim 2018/2019.

Środowisko lekarzy i lekarzy dentystów może być zdziwione troską posłanki Anny Marii Białkowskiej o wzrost liczby miejsc dla studentów stomatologii. NRL nie raz artykułowała pogląd, że w obecnym systemie powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego i znikomych nakładów na opiekę stomatologiczną realizowaną w ramach NFZ nie ma sensu zwiększać liczby kształconych lekarzy dentystów. Studenci opuszczający mury uniwersytetów medycznych nie będą mieli szans realizować zbyt małych, w stosunku do potrzeb, kontraktów ogłaszanych przez Fundusz.

W tej sytuacji należy zastanowić się nad pytaniem zadanym przez posłankę Annę Marię Białkowską, które brzmi tak:

Czy w planach limitów przyjęć na kierunek lekarsko-dentystyczny na rok akademicki 2018/2019 minister zdrowia zwiększy limity przyjęć w stosunku do roku akademickiego 2017/2018, bo tu nastąpił spadek liczby studentów rozpoczynających kształcenie?

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH