PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Posłanka Iwona Michałek pyta o powrót dentystów do szkół

ms
30-09-2016, 08:01
Posłanka Iwona Michałek pyta o powrót dentystów do szkół Posłanka Iwona Michałek
- Prywatyzacja opieki dentystycznej i powstanie prywatnych gabinetów nie przyczyniły się do polepszenia stanu uzębienia młodych Polaków, gdyż większości rodziców nie stać jest na pokrycie kosztów prywatnego leczenia – uważa posłanka Iwona Michałek.

Parlamentarzystka uważa, że przyczyn pogarszającego się zdrowia zębów dzieci jest wiele, są to m.in. złe nawyki żywieniowe oraz likwidacja gabinetów dentystycznych w szkołach publicznych. - Z informacji medialnych wynika, że w resorcie opracowywany jest projekt modyfikacji w zakresie funkcjonowania systemu opieki dentystycznej dzieci i młodzieży – twierdzi Iwona Michałek i pyta ministra zdrowia:

- Jaki jest aktualny stan stomatologii dziecięcej w Polsce, ilu lekarzy dentystów posiada kontrakty w NFZ na świadczenie pomocy stomatologicznej dla dzieci i młodzieży?
- Czy Ministerstwo prowadzi statystyki odnośnie do stanu uzębienia dzieci i młodzieży?
- Jakie aktualnie środki wydatkowane są na leczenie zębów dzieci i młodzieży?
- Jakie są standardy leczenia zębów i przyjęty tzw. koszyk świadczeń z NFZ odnośnie do leczenia zębów dzieci i młodzieży?
- Jakie aktualnie środki wydatkowane są na profilaktykę próchnicy zębów u dzieci i młodzieży?
- Czy istnieją programy profilaktyki próchnicy zębów u dzieci i młodzieży finansowane ze środków publicznych?
- Jakie są zamierzenia Ministerstwa Zdrowia i projekty prawne odnośnie zmian w zakresie systemu opieki dentystycznej u dzieci i młodzieży ?
- Czy w planach Ministerstwa jest powrót gabinetów dentystycznych do szkół i opieki dentystycznej dzieci i młodzieży w szkołach?

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH