PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Poseł walczy w Sejmie o bezpłatnego dentystę dla uczniów

Sejm, ms
08-05-2015, 07:55
Poseł walczy w Sejmie o bezpłatnego dentystę dla uczniów Interpelacja poselska w sprawie dentystów w szkołach
Poseł Lech Antoni Kołakowski (PiS) w interpelacji skierowanej do ministra zdrowia domaga się wprowadzenia bezpłatnego leczenia stomatologicznego uczniów w polskich szkołach.

Ci, którym zależy na powrocie dentystów do polskich szkół mają wśród parlamentarzystów kolejnego sprzymierzeńca, jest nim poseł Lech Antoni Kołakowski. W Interpelacji, składającej się z dwóch akapitów, pierwszy z nich przypomina jak bardzo jest zły stan uzębienia polskich dzieci i młodzieży. O czym uczestnikom branży stomatologicznej nie trzeba przypominać.

Drugi akapit zawiera propozycje zmian. W tym jednak przypadku stawiane tezy mogą nie spotkać się z powszechną aprobatą i zrozumieniem tych, którym zależy na wprowadzeniu efektywnych zasad leczenia stomatologicznego młodego pokolenia Polaków.

Poseł Lech Antoni Kołakowski pisze m.in.:
"Niezbędne jest wprowadzenie obowiązkowej profilaktyki oraz opieki stomatologicznej w szkołach. W szczególności należałoby przywrócić gabinety stomatologiczne w szkołach, wprowadzić systematyczne przeglądy w obrębie jamy ustnej dzieci i młodzieży oraz zapewnić bezpłatne leczenie stomatologiczne uczniów w szkołach".

Autor interpelacji przekonany jest przy tym, że objęcie szeroką profilaktyką i pełnym leczeniem stomatologicznym wszystkich dzieci w szkołach, w tym dzieci z rodzin wielodzietnych oraz dzieci pochodzących ze środowisk wiejskich i małych miast, gdzie dostęp do opieki stomatologicznej jest utrudniony, pozwoli na obniżenie próchnicy i potrzeb leczenia stomatologicznego w Polsce w przyszłości.

Nie należy się łudzić, że odpowiedź ministra zdrowia przyniesie przełomowe rozwiązania zmierzające do celu wytyczonego przez posła Lecha Antoniego Kołakowskiego.

Źródło: Sejm.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH