PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Poradnia stomatologiczna w Obrzycku na wylocie

14-11-2012, 05:45
Poradnia stomatologiczna w Obrzycku na wylocie (źródło: Wikipedia)
Poradnia stomatologiczna w Obrzycku na wylocie (źródło: Wikipedia)
Poradnia stomatologiczna Perfekt-Dent w Obrzycku przy ul. dr. Edmunda Kruppika ma problem, ponieważ wkrótce może zostać pozbawiona pomieszczeń, w których umiejscowiony jest gabinet. Stanie się tak, o ile starostwo podtrzyma wolę zbycia pomieszczeń za niebagatelną kwotę 76,5 tys. (w przetargu nieograniczonym).

Dentyści pracujący w Perfekt-Dencie, w którym realizowane są wyłącznie usługi zakontraktowane przez NFZ, alarmują, że kwota nabycia pomieszczeń wykorzystywanych na gabinet stomatologiczny (36 mkw.) jest stanowczo za wysoka. Z dwóch powodów. Po pierwsze nieruchomość wymaga gruntownego remontu, po drugie rynkowe stawki na tamtejszym rynku nieruchomości są dwukrotnie mniejsze (1,2 1,5 tys./mkw., a nie 2,0 2,1 tys./mkw.).

Rachunek strat wystawiony przez lekarzy Perfekt-Dentu, obejmuje m.in. koszty odszkodowania za ewentualne zerwanie kontraktu z NFZ, pozbawienie mieszkańców miasta i gminy bezpłatnej pomocy stomatologicznej (w ciągu miesiąca poradnię odwiedza 400 pacjentów, z czego 80 proc. to mieszkańcy gminy Obrzycko), zwolnienie z pracy lekarzy stomatologów o dużym doświadczeniu zawodowym.
Poradnia stomatologiczna na pozycji przegranej
Zatrudnieni z Perfekt-Dent lekarze liczyli, że władze terenowe zgodzą się na prawo pierwokupu, a to ze względu na to, że w tym miejscu właśnie od wielu lat funkcjonował gabinet stomatologiczny, że przychodnia pracuje w ramach kontraktu z NFZ od 2001 r., że przyjmuje mieszkańców miasta i gminy Obrzycko, że pracują tu lekarze ze specjalizacjami i z ponad dwudziestoletnim stażem pracy, że realizowane są w przychodni staże podyplomowe lekarzy dentystów, że najwyższa pora, aby w ramach dostosowania praktyki stomatologicznej do nowych standardów, przeprowadzić remont obejmujący budowę toalety dla pacjentów, wydzielenie brudownika oraz pomieszczenia na odpady medyczne, że inwestycję tę mieli zrealizować własnymi środkami najmujący nieruchomość, w końcu że co miesiąc właściciele Perfekt-Dent płacą czynsz bliski 1 tys. zł.

Istnieje podejrzenie, że atrakcyjnie zlokalizowaną nieruchomością przy ul. dr Kruppika interesuje się jedna z sieci świadczących komercyjne usługi medyczne. To może wyjaśniać tajemniczą atmosferę towarzyszącą przetargowi na pomieszczenia gabinetu Perfekt-Dent. Okazuje się, że w tej rozgrywce utrata kontraktu NFZ jest zbyt słabą kartą przetargową.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
newsDENT   kontraktowanie   Wydarzenia  

POLECAMY W SERWISACH