PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Poprawa zdrowia jamy ustnej u dzieci do lat pięciu Szwajcarzy dali pieniądze

09-09-2012, 17:06
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o zaakceptowaniu programów zdrowotnych ze środków Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy. Dzięki bezzwrotnej pomocy w wysokości prawie 39 mln CHF zrealizowanych zostanie 8 programów, wśród nich jest także poprawa zdrowia jamy ustnej u dzieci do lat pięciu.

 

Co

Zakłada się, że w wyniku programu nastąpi zmniejszenie nasilenia i częstotliwości występowania choroby próchnicowej zębów u małych dzieci w wieku do pięciu lat.

W jaki sposób

Program nastawiony jest na zapewnienie edukacji prozdrowotnej i profilaktyki stomatologicznej chorób jamy ustnej, obejmującej także kampanię informacyjną w zakresie:

- wykonywania zabiegów higienicznych w jamie ustnej u dzieci,

- promowania zasad właściwego sposobu żywienia (m.in. dbałość o konsystencję pokarmów oraz zwalczanie szkodliwych nawyków i dysfunkcji).

Kto

W programie główną rolę odgrywać będzie Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, który ma współpracować przy jego realizacji z: Uniwersytetem Medycznym w Szczecinie, Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku, Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, Uniwersytetem Medycznym w Lublinie, Akademią Medyczną we Wrocławiu.

Za ile

Realizacja programu, zaplanowanego do końca 2016 roku, kosztować będzie ponad 6 mln CHF, z tego 0,86 mln CHF zapewni minister zdrowia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
bizDENT   profilaktyka   dzieci   Finanse  

POLECAMY W SERWISACH