PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pomorze: doraźna pomoc stomatologiczna pilnie skrywana?

ms
19-09-2016, 08:00
Pomorze: doraźna pomoc stomatologiczna pilnie skrywana? Pomorze: gdzie w nocy po pomoc stomatologiczną (foto: freeimages)
Pacjenci z terenu Trójmiasta nie wiedzą, że doraźna pomoc stomatologiczna działa w Gdańsku. Niektórzy uważają, że fakt ten jest skrzętnie skrywany.

W świadomości pacjentów utrwaliła się opinia, że jedyny podmiot, realizujący dyżur stomatologiczny w ramach NFZ, mieści się w Gdyni przy ulicy Żwirki i Wigury. Tam jednak na przyjęcie przez dentystę czekać trzeba po kilka godzin.

Mariusz Szymański, rzecznik prasowy Pomorskiego OW NFZ twierdzi, że na Pomorzu działa pięć punktów doraźnej pomocy stomatologicznej, co jest jednym z lepszych rezultatów w skali kraju. Jeden z nich znajduje się w Gdańsku przy ul. Kazimierza Górskiego 1, ale też takie gabinety są w: Gdyni, Nowym Dworze Gdańskim, Słupsku i Wejherowie.

Problemy ze znalezieniem informacji na temat doraźnej pomocy stomatologicznej potwierdza Piotr Sibora, kierownik Centrum Stomatologicznego NZOZ "Śródmieście" w Gdyni. W świadomości mieszkańców Trójmiasta zakorzeniła się wiedza, że z chorymi zębami w nocy i święta trzeba jechać do Gdyni.

Z tego przekonania korzystają inne placówki, realizujące kontrakt NFZ na pomoc doraźną, gdyż mają po prostu mniej pracy.

Więcej: radiogdansk.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH