PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pomorze: 58 przedszkoli podejmie walkę z próchnicą

szaft
18-11-2014, 13:25
Pomorze: 58 przedszkoli podejmie walkę z próchnicą Najwięcej punktów na liście rankingowej uzyskało Niepubliczne Przedszkole Artystyczne "Fantazja-Jasień" z Gdańska (fot. sxc.hu)
W woj. pomorskim zakończyła się II tura rekrutacji do projektu „Dzieciństwo bez próchnicy”. Do jego realizacji zakwalifikowało się 58 placówek przedszkolnych.

Komisja rekrutacyjna pod przewodnictwem Katarzyny Emerich, skierowała 25 przedszkola do edukacji bezpośredniej (szkolenia dla nauczycieli, dzieci i rodziców realizowane przez edukatorów, wyposażenie dzieci w szczoteczki i pasty do zębów, rozprowadzenie filmu edukacyjnego) oraz 33 przedszkola do edukacji pośredniej (m.in. wsparcie rodziców/opiekunów dzieci za pośrednictwem materiałów edukacyjnych i promocyjnych, rozpowszechnienie ulotek, maskotek, pakietów edukacyjnych).

Edukacją bezpośrednią zostanie objętych zostanie 12 przedszkoli z obszarów wiejskich oraz 13 z obszarów miejskich. Edukacja pośrednia obejmie 21 placówek ze wsi oraz 12 z miast.

Najwięcej punktów na liście rankingowej uzyskało Niepubliczne Przedszkole Artystyczne "Fantazja-Jasień" z Gdańska.

Głównym celem projektu „Dzieciństwo bez próchnicy" jest obniżenie częstotliwości występowania próchnicy zębów u dzieci w wieku 0-5 lat.

„Dzieciństwo bez próchnicy" to skrócona nazwa projektu - „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców". 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH