PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Pomoc stomatologiczna dla osób niepełnosprawnych także w Polsce!

ms
02-11-2017, 10:47
Pomoc stomatologiczna dla osób niepełnosprawnych także w Polsce! Opieka stomatologiczna nad niepełnosprawnymi (foto: pixabay)
Okazuje się, że osoby niepełnosprawne nie muszą wyjeżdżać do Czech, żeby uzyskać pomoc stomatologiczną w znieczuleniu ogólnym.

Ostatnio głośno jest o inicjatywie kliniki w Ostrawie (Dentator) która została stworzona z myślą o polskim pacjencie wymagającym szczególnej opieki. Klinika mieści się w budynku prestiżowej Polikliniki Kostelni w centrum Ostrawy, zaledwie godzinę drogi od Katowic i 2 godziny drogi od Krakowa. Z myślą o niepełnosprawnych placówka prowadzi program „Kierunek: Uśmiech”, który umożliwia tej grupie pacjentów bezpłatne leczenie w Czechach.

Niejako w odpowiedzi na tę inicjatywę pojawiła się informacja, że dzięki współpracy Oddziału Śląskiego PFRON ze Śląskim Oddziałem NFZ powstała możliwość stomatologicznego leczenia pacjentów z niepełnosprawnościami w znieczuleniu ogólnym.

Tego typu leczenie realizowane jest w województwie śląskim przez cztery podmioty lecznicze, w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego:
Prywatne Pogotowie Dentystyczne DENTAL-SERVICE sp. z o.o., Katowice, ul. Krasińskiego 25 a,
Prywatna Przychodnia Lekarsko-Stomatologiczna JAWI-MED-MACURA sp. j., Ruda Śląska, ul. Pokoju 8a,
NZOZ Przychodnia Medycyny Rodzinnej, Świętochłowice, ul. Katowicka 11,

Specjalistyczna Przychodnia Stomatologiczna "Rudziński i partnerzy" lekarze stomatolodzy – sp. partnerska, Częstochowa, ul. Andersena 1.

Ośrodki te mają zawarte umowy z Funduszem. Oczywiście pacjenci nie ponoszą kosztów świadczeń opieki stomatologicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH