PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Polska Akademia Nauk o badaniach na zwierzętach

24-09-2012, 06:05
Polska Akademia Nauk o badaniach na zwierzętach
Polska Akademia Nauk o badaniach na zwierzętach
Debatę poświęconą badaniom na zwierzętach w naukach medycznych i biologicznych zaplanowały w Warszawie na 17 października Wydział Nauk Medycznych PAN, Komitet Neurobiologii PAN oraz Rada Upowszechniania Nauki PAN.

W czasie spotkania Badania na zwierzętach: dlaczego?" prezentowane będą takie zagadnienia jak: dostosowanie aktualnych polskich przepisów prawnych do dyrektywy Unii Europejskiej czy wpływ rozwoju wiedzy i technik badawczych na przyszłość badań na zwierzętach.

- Będziemy starali się odpowiedzieć na pytanie: czy rozwój wiedzy doprowadzi do zastąpienia tych badań przez metody alternatywne czy też spowoduje, że będą dalej stosowane, lecz staną się mniej inwazyjne i stresujące dla zwierząt? - zapowiadają organizatorzy.

W spotkaniu planowany jest udział przedstawicieli nauk medycznych, biomedycznych i biologicznych oraz innych osób interesujących się problemami etycznymi i prawnymi związanymi z badaniami na zwierzętach.

Konferencja odbędzie się o godz. 12.00 w sali 2513 (25 p.) Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

O przebiegu debaty, szczególnie w kontekście badań nad zwierzętami w naukach stomatologicznych, będziemy informowali na naszym portalu.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
newsDENT   PAN   badania na zwierzętach   Inicjatywy  

POLECAMY W SERWISACH