PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Policja szuka szczecińskiego dentysty

GS24.pl/szaft
06-06-2014, 08:55
Policja szuka szczecińskiego dentysty Policja szuka szczecińskiego dentysty
Policja wystawiła list gończy za Andrzejem B., dentystą ze Szczecina – informuje serwis internetowy „Kuriera Szczecińskiego”. Stomatolog poszukiwany jest w związku z utrudnianiem procesu karnego, który toczy się przeciwko niemu. Wszystko zaczęło się od nieprawidłowego leczenia i niewypłacenia odszkodowania pacjentce.

Jak informuje „Kurier Szczeciński", dentysta listem gończym poszukiwany jest od 29 maja br. Wtedy to skończyła się cierpliwość sądu, który uznał, że niepojawianie się na rozprawach karnych jest utrudnianiem prowadzenia postępowania. Sędzia Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie nie dała wiary zwolnieniom lekarskim, które w imieniu dentysty przedstawiał jego adwokat. Dentystę do aresztu próbowała doprowadzić policja, ale pod adresem zameldowania mężczyzny nie zastała.

Andrzej B., po raz pierwszy podpadł prawu za sprawą nieudanego leczenia. Pacjentka poskarżyła się na lekarza, a sąd uznał, że dentysta popełnił błąd. Taką samą opinię wydali biegli z Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie. W ramach odszkodowania i zadośćuczynienia stomatolog miał wypłacić poszkodowanej 100 tys. złotych. Kobieta do tego czasu nie otrzymała nawet złotówki. Mało tego, dentysta uniemożliwił komornikowi dokonania licytacji jego samochodu. Sprawą zajęła się prokuratura, która z kolei skierowała sprawę do sądu. Mężczyzna odpowiada za udaremnianie wykonania orzeczenia sądu. Grozi mu nawet 5 lat więzienia. W kwietniu 2012 r. sąd lekarski uznał Andrzeja B. za winnego i czasowo odebrał mu prawo wykonywania zawodu.

Dentystę dodatkowo pogrążył brak wystawionego rachunku pacjentce za usługę protetyczną na kwotę 20 tys. zł. Andrzej B. przegrał proces z Urzędem Skarbowym, miał zapłacić 500 zł grzywny. Poza tym US prowadził przeciwko niemu jeszcze jedno postępowanie dotyczące nieodprowadzenia podatku od wniesionej przez chorą opłaty za protezę.

„Kurier Szczeciński" ustalił, że Andrzej B. ma kłopoty nie tylko z powodu niewłaściwego leczenia protetycznego wspomnianej pacjentki. Poszkodowanych, którzy zgłaszają się do OIL w Szczecinie jest więcej. Prawdopodobnie dentysta odpowiadać jeszcze będzie za to, że wykonywał zawód po odebraniu praw do jego wykonywania. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH