PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pogotowie stomatologiczne 15 km od Płocka

ms
11-07-2017, 11:52
Pogotowie stomatologiczne 15 km od Płocka Doraźna pomoc stomatologiczna w Płocku (foto: flickr: Dental Daily Info)
Doraźna pomoc stomatologiczna była w Płocku przy ul. Czwartaków, teraz mieszkańcy tego miasta będą jeździli w nieoczekiwanych sytuacjach zdrowotnych do dentysty do Sikorza.

Dotychczas pogotowie stomatologiczne prowadziła firma A-dent na Podolszycach Południe. Prowadziła, ale nie będzie, bo jest to nieopłacalne – informuje Adam Pardyka, pełnomocnik firmy.

Stawka kontraktu jest zbyt mała, aby można było z niej pokryć koszty zatrudnienia lekarza, i asystentki. – Dentyści nie chcą pełnić dyżurów w pojedynkę. Na nocnym dyżurze trafiają się różni pacjenci, więc lepiej, gdy są przynajmniej dwie osoby – wyjaśnia Danuta Zdanowska, właścicielka A-dent.

Do konkursu na świadczenie doraźnej pomocy stomatologicznej z okolic Płocka wpłynęła tylko jedna oferta. – Złożyła ją firma NZOZ Kati-dent. Spełniła warunki i została przyjęta (kontrakt opiewa na pięć lat) – informuje Andrzej Troszyński, rzecznik prasowy Mazowieckiego OW NFZ.

Na całym Mazowszu zostało na razie zakontraktowano sześć podmiotów, które będą przez pięć lat realizowały usługi doraźnej pomocy stomatologicznej. 

Więcej: plock.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
doraźna opieka stomatologiczna  

POLECAMY W SERWISACH