PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Podlaski OW NFZ – potrzebne postępowania uzupełniające

en
29-05-2017, 10:19
Podlaski OW NFZ – potrzebne postępowania uzupełniające Dogrywka w konkursie NFZ na leczenie stomatologiczne na terenie woj. podlaskiego (fot. pixabay)
W woj. podlaskim w wielu zakresach nie udało się wyłonić wszystkich świadczeniodawców usług stomatologicznych. Funduszu ogłosił 16 postępowań uzupełniających, rozstrzygnięcie przewidziane jest na 9 czerwca.

Jaki informuje w rozmowie z portalem Wspolczesna.pl Rafał Tomaszczuk, rzecznik podlaskiego oddziału NFZ, na konkurs łącznie wpłynęło 345 ofert do udzielania świadczeń stomatologicznych we wszystkich zakresach. To, ile umów zostanie zawartych ostatecznie, okaże się dopiero 1 lipca br. Wtedy będzie można porównać, jak ma się sytuacja z zapewnieniem wszystkich świadczeń stomatologicznych. Niemniej jednak świadczenia stomatologiczne będą realizowane w większości obszarów woj. podlaskiego.

Uzupełniające postępowanie dotyczą pogotowia stomatologicznego, świadczeń ogólnostomatologicznych dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18 r. ż., świadczenia ortodoncji dla dzieci i młodzieży, świadczenia protetyki stomatologicznej, świadczenia chirurgii stomatologicznej i periodontologii. W Białymstoku nie udało się np. wyłonić gabinetów na osiedlach Skorupy, Piasta II, Zawady i Białostoczek - informuje Wspolczesna.pl. 

W zakresie leczenia ogólnostomatologicznego większość dentystów z Białegostoku, którzy do tej pory mieli umowy z NFZ, nadal je będą realizować.  Jednak wartość punktowa każdej umowy będzie nieco niższa. NFZ podzielił bowiem posiadaną pulę na większą liczbę podmiotów niż zakładano. Czyli w ramach NFZ dany gabinet będzie mógł wykonać mniej świadczeń, ale za to gabinetów z umową może być więcej. Tym samym pacjent uzyska większy wybór miejsc, w których będzie mógł się leczyć w ramach ubezpieczenia.

Inna sytuacja może być natomiast przy leczeniu protetycznym czy chirurgicznym - tu oferty niektórych działających od lat placówek zostały przez NFZ odrzucone.  Jednak po rozstrzygnięciu postępowania konkursowego, oferenci mogą składać odwołania.

Obecnie na terenie Białegostoku Podlaski OW NFZ ma podpisane 44 umowy na świadczenia ogólnostomatologiczne, 12 na chirurgię stomatologiczną i periodontologię, 8 na świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci, 14 na protetykę i 16 na ortodoncję.
W 2017 r. na stomatologię w woj. podlaskim fundusz wyda 65,8 mln zł, pisze Wspolczesna.pl

Więcej: wspolczesna.pl

Czytaj także: NFZ w Białymstoku "wciska" dentystom osiedla, są protesty

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   kontraktowanie 2017  

POLECAMY W SERWISACH