PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Podkarpackie: są pieniądze na gabinety szkolne

kan
02-11-2017, 13:58
Podkarpackie: są pieniądze na gabinety szkolne Na jakim etapie jest organizacja szkolnych gabinetów stomatologicznych? (fot. pixabay)
W woj. podkarpackim powstanie ponad 700 szkolnych gabinetów profilaktyki zdrowotnej za niemal 4 mln zł.

Pieniądze na wyposażenie gabinetów samorządy lokalne otrzymają od wojewody. Jak poinformowała  Gazetę Wyborczą wojewoda podkarpacki Ewa Leniart trwa obecnie  przygotowanie umów do podpisania. Jest to dotacja celowa, w ramach której można otrzymać nawet 100 proc. kosztów poniesionych na wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej w szkołach. Jednak kwota ta nie może przekroczyć 6,7 tys. zł na jeden gabinet.

W województwie podkarpackim z wnioskiem o taką dotację na utworzenie gabinetów profilaktycznych w szkołach zwróciło się 140 samorządów, z których 136 otrzyma dotację. Trzy samorządy złożyły wnioski po terminie lub z błędnym wykazem sprzętu, a jeden wniosek złożyło stowarzyszenie, które nie jest uprawnione o wnioskowanie w ramach tych dotacji. W sumie ma powstać 717 gabinetów, w tym 577 w szkołach podstawowych, 43 liceach ogólnokształcących, jeden w liceum profilowanym, 71 w szkołach zawodowych, 6 gimnazjach, 14 szkołach podstawowych specjalnych i 5 szkołach zawodowych specjalnych, wylicza Gazeta Wyborcza.

Samorządy muszą się do końca roku rozliczyć z dotacji. 
Dobra wiadomość: gabinety zaczną przyjmować dzieci jeszcze przed końcem 2017 r.

Więcej: wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
gabinet stomatologiczny   szkoła   dentysta  

POLECAMY W SERWISACH