PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Podkarpackie: ostatni dzień na tworzenie szablonu umów

OW NFZ, ms
12-01-2015, 08:10
Podkarpackie: ostatni dzień na tworzenie szablonu umów Podkarpacki OW NFZ przedstawia świadczeniodawcom harmonogram (foto: infoDENT24.pl)
W związku z procesem aneksowania umów wieloletnich na 2015 r., Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ w Rzeszowie poinformował świadczących usługi stomatologiczne o harmonogramie postępowania w procesie tworzenia szablonów umów na ten rok.

2 stycznia 2015 r. świadczeniodawcom zostały udostępnione na Portalu Świadczeniodawcy szablony umów na 2015 r. Do szablonów umów na 2015 r. został przeniesiony potencjał dostępny w ostatnim dniu trwania umowy w 2014 r. oraz dostępny w Portalu Potencjału na 1 stycznia 2015 r.
Świadczeniodawcy do 11 stycznia (niedziela), a więc do 12 stycznia zobowiązani są do sprawdzenia poprawności danych zawartych w przygotowanych szablonach umów na 2015 r. dotyczących potencjału za pomocą Portalu Potencjału - "Aneksowanie umów" (sprawdzić czy do szablonu umowy został przeniesiony kompletny personel, sprzęt i umowy podwykonawstwa).

Kolejność postępowania w aplikacji "Aneksowanie Umów":
- należy utworzyć zgłoszenie zmian do umowy za pomocą przycisku "Dodaj zgłoszenie zmian do umowy",
- ze słownika wybrać umowę na 2015 r., którą chce się zweryfikować i zatwierdzić zgłoszenie - przycisk "Zatwierdź",
- jeżeli dane zawarte w umowie nie odpowiadają stanowi na 1 stycznia 2015 r. w zakresie personelu, zasobów, umów podwykonawstwa, harmonogramu, należy dokonać zmian. Zgłoszenie zmian należy przekazać do oddziału wojewódzkiego za pomocą przycisku "Przekaż do OW NFZ",
- w przypadku, gdy świadczeniodawcy stwierdzą prawidłowość zawartych danych (brak konieczności aneksowania) należy usunąć dodane zgłoszenie.

Świadczeniodawcy do 11 stycznia 2015 r. (niedziela), a więc do 12 stycznia zobowiązani są do wygenerowania poprzez Portal Świadczeniodawcy wniosków w sprawie kont bankowych do umów na 2015 r. w wersji elektronicznej i papierowej oraz ich bezzwłoczne przekazanie do Oddziału Funduszu. Jednocześnie przypominamy, że wnioski powinny być parafowane, opieczętowane i podpisane przez osobę upoważnioną do występowania w imieniu świadczeniodawcy, zgodnie z wpisami do właściwych rejestrów.

Przesłane wnioski zostaną ocenione przez pracowników oddziału, a następnie zostanie przygotowana umowa na 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   kontraktowanie 2015   OW NFZ w Kielcach  

POLECAMY W SERWISACH