PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Podkarpacie: przekręt stomatologiczny na zębach dzieci?

NFZ/ms
13-05-2015, 07:50
Podkarpacie: przekręt stomatologiczny na zębach dzieci? NFZ kontroluje (foto: freedigitalphotos)
Uwaga dentyści! POW NFZ Rzeszów wysyła do wielu pacjentów pisma przewodnie wraz z wykazem świadczeń, które pacjent potwierdza (jeśli zostały wykonane) lub informuje Fundusz, że z takich świadczeń nie skorzystał.

W ten sposób publiczny płatnik sprawdza, czy wystąpiły nieprawidłowości. Miały one dotyczyć głównie dzieci korzystających z usług dentystycznych w swoich szkołach.

Do wielu mieszkańców Stalowej Woli trafiło pismo z NFZ dotyczące leczenia stomatologicznego u lekarza, z usług którego nigdy nie korzystali. Okazuje się, że inni, choć leczą swoje zęby lub zęby swoich dzieci u danego dentysty, to w okresie podanym w piśmie nie odwiedzili swojego stomatologa lub w czasie wizyt korzystali z innej liczby zabiegów niż sugeruje NFZ. Nie zgadza się liczba wizyt, czas, miejsce, nie zgadzają się różne fakty i dane personalne, bo były też przypadki, że list, który dotarł był personalnie skierowany do osoby, która nie mieszka pod danym adresem.

Rzecznik prasowy POW NFZ Rzeszów Marek Jakubowicz wyjaśnił, że do pacjentów wysyłane jest pismo przewodnie wraz z wykazem świadczeń - ankietą, które pacjent potwierdza, jeśli zostały wykonane lub informuje NFZ, że z takich świadczeń nie skorzystał. Do pisma dołączana jest koperta zwrotna.

- Próby oszukania NFZ przez nieuczciwych świadczeniodawców zdarzały się w zakresie przypisania pacjentom świadczeń, których nie wykonano lub świadczeń, za które zapłacił i pacjent, i NFZ - mówi Marek Jakubowicz.

Więcej: http://stalowemiasto.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH