PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Podaż - popyt, dentysta, przemyt

25-03-2013, 00:01
Podaż - popyt, dentysta, przemyt (fot. Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i Służby Celnej)
Podaż - popyt, dentysta, przemyt (fot. Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i Służby Celnej)
W mediach tę historię przedstawiono w dość rozrywkowy sposób, ale to policzek dla polskiej branży stomatologicznej, w szczególności dla producentów i dystrybutorów sprzętu, ale również organizatorów targów, w trakcie których zazwyczaj mnóstwo jest naprawdę dobrych promocji cenowych. Funkcjonariusze Służby Celnej z Białej Podlaskiej i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej przyłapali mężczyznę z nielegalnie wprowadzonymi na terytorium Polski narzędziami dentystycznymi o wartości około 60 tys. zł. Niestety, nie była to jego pierwsza wizyta "handlowa"

.

To nie pierwszy raz kiedy Ukraińcy "mieszają" na polskim rynku usług stomatologicznych. Mieliśmy już przygranicznych pseudodentystów, którzy świetnie radzili sobie z polskim popytem na tanie leczenie. Okazuje się, że zapotrzebowanie na ukraińskie "dobra" w Polsce jest o wiele większe.

Funkcjonariusze Służby Celnej i Straży Granicznej zatrzymali 44-latka w pobliżu jednego z gabinetów stomatologicznych w okolicach Białej Podlaskiej. Wcześniej mundurowi uzyskali informację o mężczyźnie, który oferuje do sprzedaży sprzęt dentystyczny niewiadomego pochodzenia (!). W torbach i samochodzie należącym do obywatela Ukrainy funkcjonariusze znaleźli 12,5 tys. szt. narzędzi stomatologicznych, w tym: wiertła, igły Millera, miazgociągi, narzędzia kanałowe, frezy protetyczne, rotory końcówek turbinowych oraz wiele innych.

Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna od co najmniej kilku miesięcy rozprowadzał przemycone z Ukrainy narzędzia wśród stomatologów na terenie Polski.

Obywatel Ukrainy złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności, zgadzając się jednocześnie na przepadek wartego około 60 tys. zł towaru.

KOMENTARZ infoDENT24.pl

Podaż pojawia się tylko tam, gdzie jest popyt. "Polski dentysta leczy sprzętem niewiadomego pochodzenia. Z przemytu".  Taka opinia, źle będzie służyła polskim lekarzom, wszystkim, a nie tylko szukającym okazji do tanich zakupów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
newsDENT   produkty stomatologiczne   Wydarzenia  

POLECAMY W SERWISACH