PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Płock: lekarz dentysta Leokadia Pielaszkiewicz-Kobylska rzecznikiem odpowiedzialności zawodowej

szaft
12-12-2013, 07:58
Płock: lekarz dentysta Leokadia Pielaszkiewicz-Kobylska rzecznikiem odpowiedzialności zawodowej Płock: lekarz dentysta Leokadia Pielaszkiewicz-Kobylska rzecznikiem odpowiedzialności zawodowej (Fot. sxc.hu)
Okręgowy Zjazd Lekarzy w Płocku wybrał władze na siódmą kadencję samorządu lekarzy i lekarzy dentystów. Funkcję Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej w najbliższych latach będzie pełnić lek.dent. Leokadia Pielaszkiewicz-Kobylska.

Obowiązki OROZ nie są obce dr Leokadii Pielaszkiewicz-Kobylskiej. W trakcie ostatniej kadencji pełniła ona rolę pierwszego zastępcy OROZ. Na co dzień prowadzi indywidualną specjalistyczną praktykę lekarską w Płocku.

W trakcie Zjazdu wybrano również przedstawicieli na Krajowy Zjazd Lekarzy, który odbędzie się w Warszawie pod koniec marca 2014 roku. Lekarzy dentystów będzie reprezentowała Joanna Maślankowska.

Dr Leokadia Pielaszkiewicz-Kobylska nie jest jedynym lekarzem dentystą - rzecznikiem odpowiedzialności zawodowej w okręgowych izbach lekarskich. W Krakowie podobną funkcję przez najbliższe cztery lata będzie pełnić lek. dent. Anna Kot.

Czym zajmuje się OROZ?

Przypomnijmy, że Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej - zgodnie z art. 21 pkt. 5 ustawy z 2 grudnia 2009 o izbach lekarskich (Dz.U. 2009 nr 219 poz. 1708) jest organem Okręgowej Izby Lekarskiej prowadzącym postępowanie wyjaśniające w przedmiocie odpowiedzialności zawodowej lekarzy za czyny sprzeczne z zasadami etyki i deontologii zawodowej.
Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Lekarzy:
- wykonuje czynności sprawdzające i prowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawach odpowiedzialności zawodowej lekarzy będących członkami izby, której jest rzecznikiem, z zastrzeżeniem art. 65 (zasadą jest właściwość rzeczowa);
- sprawuje funkcję oskarżyciela przed sądami lekarskimi;
- składa okręgowemu zjazdowi lekarzy roczne i kadencyjne sprawozdania z działalności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH