PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Płock: konkurs NFZ uniemożliwia powrót dentystów do szkół!

en
03-07-2017, 10:51
Płock: konkurs NFZ uniemożliwia powrót dentystów do szkół! W Płocku po nowym "rozdaniu" w konkursach NFZ jest mniej szkolnych gabinetów stomatologicznych. (fot. pixabay)
Samo ogłoszenie konkursu przez NFZ nie wystarczy, aby gabinety stomatologiczne wróciły do szkół. W gruncie rzeczy kluczowe są zasady i warunki na jakich konkurs jest prowadzony.

Deklaracje ministra zdrowia na temat powrotu stomatologów do szkół w zderzeniu z prozą konkursów NFZ nie wypadają dobrze.  Przykład Płocka najlepiej pokazuje, że ogłoszenie konkursu to jedno, a osobna kwestia i w gruncie rzeczy kluczowa, to jego zasady. 

Jak przyznaje w rozmowie z portalem płock.pl wiceprezes PZOZ, Marek Stawicki idea konkursu NFZ była taka, aby powróciły do szkół gabinety stomatologiczne. Jednak  w praktyce zasady konkursu to uniemożliwiły. Szkolne gabinety nie miały takich samych szans jak inne, ponieważ przydzielano dodatkowe punkty m.in. za pracę po południu i za rentgen.

Jeszcze kilka lat temu szkolne gabinety stomatologiczne były w 17 szkołach w Płocku. Do 30 czerwca już tylko w sześciu, natomiast od lipca 2017 r. zaledwie w czterech:
- Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 na Czwartaków,
- Specjalnym Ośrodku Wychowawczym nr 1 na Gradowskiego,
- Zespole Szkół nr 1 przy Faustyna Piaska,
- Gimnazjum nr 8 (wchodzi w skład Zespołu Szkół nr 5 w Płocku)
- Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej na Miodowej.

Gabinetów nie będzie już w Zespole Szkół nr 2 przy Chopina i w Szkole Podstawowej nr 3 przy Kossobudzkiego. 

Więcej: portalplock.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   kontraktowanie 2017   dziecko_u_stomatologa  

POLECAMY W SERWISACH