PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Planmeca wspiera FDI

en
17-08-2016, 10:00
Planmeca wspiera FDI FDI i Planmeca jednoczą siły we wspólnej strategii (foto: pixabay)
Firma Planmeca Oy jest najnowszym partnerem Światowej Federacji Dentystycznej (FDI) dołączając od 1 czerwca 2016 r. do projektu Vision 2020. To inicjatywa, która ma zwiększyć świadomość znaczenia zdrowia jamy ustnej wśród decydentów zarządzających systemami ochrony zdrowia.

-Wsparcie światowego lidera w technologiach stosowanych w stomatologii, jakim jest Planmeca, daje nam możliwość zrealizowania naszego ambitnego celu, wzmacnia nasze cele i działania w ramach Vision 2020 - mówi prezydent FDI Patrick Hescot.

- Bardzo doceniamy FDI i jej wysiłki w promowaniu świadomości znaczenia zdrowia jamy ustnej na całym świecie – powiedział założyciel Planmeca Heikki Kyöstilä. Dołączenie się do inicjatywy Vision 2020 daje nam możliwość zaprezentowania naszego zaangażowania w problematykę zdrowia jamy ustnej i wsparcia jej w szerszym kontekście rozwoju zrównoważonego prowadzącego do zdrowia i dobrostanu dodał Kyöstilä.

Rozpoczęta w 2012 r. inicjatywa Vision 2020 określa plan działań mających stawić czoła wyzwaniom dla środowiska dentystów. Znalazło się w nim m.in.:
- zaspokojenie rosnących potrzeb na usługi stomatologiczne;
- zwiększenie roli dentystów;
- stworzenie dobrego modelu kształcenia dentystów;
- wspieranie badań podstawowych i stosowanych oraz nowych technologii.

Obecnie FDI i Vision 2020 tworzą wspólną strategię mającą z jednej strony zapewnić środowisku pracowników służby zdrowia odpowiednie środki nacisku na władze, by uwzględniały choroby jamy ustnej w narodowych planach zdrowia, z drugiej zaś zapewnienie, że członkowie FDI w krajowych organizacjach stomatologicznych biorą udział w debacie na temat polityki zdrowotnej toczącej się na forum międzynarodowym.

Planmeca Oy jest światowym liderem w dziedzinie technologii stomatologicznych, sprzedaje swoje produkty do ponad 120 krajów.

Więcej: fdiworldental.org

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Vision 2020   Planmeca   FDI  

POLECAMY W SERWISACH