PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

PiS niechętne wobec dentysty i dyrektora szpitala Łukasza Tyszlera

js
21-08-2015, 10:03
PiS niechętne wobec dentysty i dyrektora szpitala Łukasza Tyszlera Łukasz Tyszler (foto: archiwum)
Lekarz dentysta Łukasz Tyszler został zastępcą dyrektora szczecińskiego szpitala "Zdroje". Na tym stanowisku od kilku tygodni zajmuje się m.in. sprawami rozwoju i rozliczeń z NFZ. Nie wszystkim się to podoba.

- Dentysta bez wykształcenia ekonomicznego ma odpowiadać za finanse publicznego szpitala w Zdrojach i lobbować w publicznym NFZ – konstatował, radny PiS Krzysztof Zaremba. Zdaniem radnych PiS, Łukasz Tyszler ma wykonywać funkcje zawodowe dzięki wpływom związanym z wypełnianiem mandatu radnego, a to jest łamaniem prawa o samorządzie.

W opinii Łukasza Tyszlera, ma on wystarczające kompetencje, aby reprezentować szpital w Zdrojach w negocjacjach z NFZ (zajmuje stanowisko wicedyrektora ds. rozwoju i rozliczeń). Lekarz dentysta, tak mówił o swojej karierze zawodowej: jestem medykiem z doktoratem i nie od dziś funkcjonuję jako członek rad społecznych placówek medycznych, choćby szpitala klinicznego nr 2 w Szczecinie. W izbach lekarskich działam od lat, gdzie bardzo często zajmujemy się rozliczeniami z NFZ.

W sprawie wypowiedział się także Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodnipomorskiego. Mówił on, że dyrektorka szpitala Zdroje miała prawo powołać zastępcę ds. niemedycznych bez konkursu. Marszałek wyjaśnił, że prowadząc własną praktykę lekarską Łukasz Tyszler zna realia rynku usług medycznych, a jego doświadczenia i kompetencji dotychczas nie kwestionowano.

Stanowisko w tej sprawie Łukasz Tyszler przedstawił w lipcu infoDENT24.pl.

Więcej: radioszczecin.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH