PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pijana dentystka próbowała leczyć bolący ząb, kto winien?

en
03-01-2017, 11:56
Pijana dentystka próbowała leczyć bolący ząb, kto winien? Nietrzeźwa dentystka próbowała udzielić pomocy pacjentce (fot. pixabay)
Dentysto nie otwieraj drzwi dobijającym się do nich pacjentom! Dobre serce zgubiło dentystkę, która przyjęła pacjentkę z bólem, chociaż praktyka była już zamknięta. Jak dowiaduje się infoDENT24.pl, niestety dentystka  była pijana.

Z informacji uzyskanych przez infoDENT24.pl wynika, że trwa policyjne dochodzenie w sprawie zajścia z 9 grudnia 2016 r. Policja została wezwana do gabinetu stomatologicznego przez pacjentkę przestraszoną zachowaniem dentystki. Okazało się, że stomatolog miała we krwi 2,8 promila alkoholu.

Feralnego dnia pacjentka czuła coraz silniejszy ból zęba, aż w końcu dolegliwości zmusiły ją, by udać się po pomoc do specjalisty. Minęła godz. 18:00 i najbliższy prywatny gabinet stomatologiczny już nie przyjmował. Nie zrażona tym pacjentka dobijała się do drzwi tak długo, aż dentystka jej otworzyła.

Tyle że jej kłopoty jeszcze się nie skończyły. Gdy usiadła w fotelu zaniepokoiło ją zachowanie lekarki. Podejrzenia, że dentystka jest  pijana szybko zamieniły się w pewność, gdy zaczęły jej wypadać z rąk narzędzia. – Pacjentka przestraszyła się i wezwała policję. Dentystka trafiła do szpitala, gdzie pobrano krew do badania i okazało się, że rzeczywiście jest pod wpływem alkoholu – mówi portalowi infoDENT24.pl aspirant Edyta Krystkowiak z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Trwa śledztwo, czy dentystka leczyła tego dnia inne osoby, a także ustalanie czy mogła narazić pacjentkę na uszczerbek na zdrowiu.  

Niestety nie pierwszy to przypadek, gdy policja otrzymuje zgłoszenie o pijanej dentystce próbującej leczyć pacjentów. Podobne zdarzenie miało miejsce w Sieradzu, gdzie u lekarki stwierdzono 3,0 promile alkoholu we krwi oraz w Kołobrzegu. Tam nietrzeźwa dentystka przyjęła siedmioletnią dziewczynkę mając  2,2 promila alkoholu w organizmie. 

Proces dentysty alkoholika na bieżąco relacjonujemy.

Czytaj także: Dentysta z Radomska – sprawy sądowej cd.
Aktu oskarżenia przeciwko dentyście, leczącemu w stanie nietrzeźwości, nie będzie
Dentysta alkoholik, zamiast na sali rozpraw - na odwyku

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
pijany dentysta  

POLECAMY W SERWISACH