• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

PERIODENT przebada Warszawiaków pod kątem paradontozy

Guarana/ŁS
14-05-2014, 10:55
PERIODENT przebada Warszawiaków pod kątem paradontozy PERIODENT przebada Warszawiaków pod kątem paradontozy (źródło: Periodent)
Warszawskie Centrum Leczenia i Profilaktyki Paradontozy PERIODENT startuje z pierwszymi w stolicy bezpłatnymi konsultacjami dla osób z podejrzeniem chorób przyzębia. Odbywać się one będą w ramach regionalnej kampanii profilaktyczno-edukacjnej „Stop paleniu! Czas na uśmiech”. Osoby, które w dniach od 15 do 16 maja zgłoszą się do PERIODENTU będą mogły skorzystać z bezpłatnej konsultacji stomatologicznej, bezpłatnej diagnostyki RTG i badania w kierunku raka jamy ustnej.

Dni otwarte w klinice Periodent mają na celu zwrócenie uwagi na rosnący problem chorób przyzębia, zwłaszcza u osób palących papierosy.

- Jeśli ktoś obserwuje u siebie pierwsze objawy paradontozy tj. zaczerwienienie dziąseł, krwawienia podczas szczotkowania, nadwrażliwość na zimno i ciepło, opuchliznę dziąseł warto, żeby poddał się konsultacji, która wykluczy ryzyko rozwoju choroby, a co za tym idzie utraty zębów. Wczesna diagnostyka pozwala dziś na skuteczne podjęcie leczenia - mówi lek. stom. Monika Stachowicz z Centrum Leczenia i Profilaktyki Paradontozy w Warszawie.

Regionalna kampania, globalny problem

Stąd też pomysł na regionalną kampanię edukacyjną. - Chcemy namówić Warszawiaków do wczesnej diagnostyki, dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć regionalną kampanię "Stop paleniu! Czas na uśmiech", która objęci są mieszkańcy woj. mazowieckiego, ale nie tylko. Podczas trwania akcji, wszyscy zainteresowani będą mieli szansę na zdiagnozowanie chorób jamy ustnej, ale także na poznanie skutecznych sposobów, które przywrócą im zdrowy uśmiech - mówi stomatolog Monika Stachowicz.

W ramach akcji „Stop paleniu! Czas na uśmiech" odbywać się będą dni otwarte w Klinice Periodent, na których będzie można poddać się bezpłatnym konsultacjom stomatologicznym, bezpłatnym badaniom RTG oraz bezpłatnej diagnostyce Oralitest nowotworu jamy ustnej. Celem akcji jest poszerzanie wiedzy dotyczącej zagrożenia chorobami przyzębia oraz tworzenie dobrych nawyków dbania o higienę jamy ustnej - zapowiadają organizatorzy.

Periodent - Centrum Leczenia i Profilaktyki Paradontozy, Centrum Implantologii Stomatologicznej oraz Centrum Stomatologii Estetycznej jestniepublicznym zakładem opieki zdrowotnej, który specjalizuje się w leczeniu chorób przyzębia, a także w leczeniu implantologicznym, ortodontyczny, protetycznym i kanałowym. Pomoc w Centrum znajdą także pacjenci z bezdechem oraz cierpiący na bruksizm.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH