PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Paweł Barucha: tylko mała grupa dentystów jest za rozdzieleniem Izby Lekarskiej

ms
15-07-2016, 20:44
Paweł Barucha: tylko mała grupa dentystów jest za rozdzieleniem Izby Lekarskiej Jedność w samorządzie lekarskim (foto: pixabay)
- Większość komisji stomatologicznych przy okręgowych izbach opowiedziała się jasno za jednością samorządu. Nie może mała grupa udawać, że reprezentuje wszystkich – lek. dent. Paweł Barucha, prezes ORL Świętokrzyskiej IL pisze do ministra zdrowia.

infoDENT24.pl otrzymał list lek. dent. Pawła Barucha, prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej Świętokrzyskiej Izby Lekarskiej, skierowany do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła

List ten reprezentuje stanowisko lekarzy dentystów, negatywnie oceniających zabiegi grupy samorządowców, którzy występują o większy wpływ na sprawy dotyczące stomatologów, jakie są podejmowane w ramach samorządu lekarzy i lekarzy dentystów. Działania te lek. dent. Pawła Barucha ocenia jak próbę rozbicia jedności Izby Lekarskiej.

Oto treść listu skierowanego do ministra zdrowia, Konstantego Radziwiłła

Piszę ten list pod wpływem ostatnich doniesień jakoby wszyscy stomatolodzy dążyli do powołania izby lekarskiej jednego zawodu. Chciałbym, aby jasne się stało, iż to tylko mała grupa dentystów jest za rozdzieleniem Izby Lekarskiej.

Większość Komisji Stomatologicznych przy okręgowych izbach opowiedziało się jasno za jednością. Nie może mała grupa udawać, że reprezentuje wszystkich. W Świętokrzyskiej Izbie Lekarskiej nie spotkałem się nawet z jedną osobą popierającą rozdział.

Pozwalam sobie pisać do Pana, gdyż jestem zaprzeczeniem dyskryminacji lekarzy dentystów we wspólnym samorządzie. Każdy, kto chce pracować na rzecz kolegów ma taką możliwość. W samorządzie jest miejsce dla różnych pomysłów i działań. Nie mogą one jednak w dłuższej perspektywie szkodzić.

Izba lekarska reprezentuje lekarzy i lekarzy dentystów poprzez swoich przedstawicieli. Każdy ma prawo uczestniczyć w wyborach. Potem już tylko od niego zależy, czy przekona większość do swoich pomysłów. Na tym polega demokracja.

Wzmożona aktywność pozasamorządowa aktywistów osobnej izby może sugerować, iż jest to wola większości. Jest to jednak tylko wrażenie i nic więcej.

Jedna Izba dwojga zawodów od 25 lat działa na rzecz lekarzy, lekarzy dentystów i ich pacjentów. I niech tak pozostanie.

Czytaj także: Maciej Hamankiewicz: grono dentystów w NRL jest reprezentatywne
Apel do ministra zdrowia o pomoc we wzmocnieniu pozycji lekarzy dentystów w samorządzie
Agnieszka Ruchała Tyszler szczerze o drugim najważniejszym dniu w swoim życiu

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
samorząd lekarski   Konstanty Radziwiłł  

POLECAMY W SERWISACH