• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

"Papierowa" rejestracja praktyki do końca roku, czy dłużej?

30-10-2012, 05:33
Papierowa rejestracja praktyki do końca roku czy dłużej? (źródło: sxc.hu)
Papierowa rejestracja praktyki do końca roku czy dłużej? (źródło: sxc.hu)
Tylko do końca 2012 r. możliwe ma być składanie papierowych wniosków o wprowadzenie praktyki lekarskiej w rejestrze podmiotów wykonujących działalność leczniczą. Samorząd lekarski próbuje przedłużyć taką możliwość

Prezes NRL Maciej Hamankiewicz zwrócił się do ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza z prośbą o przedłużenie lekarzom i lekarzom dentystom technicznej możliwości "papierowej" rejestracji praktyki zawodowej w rejestrze podmiotów wykonujących działalność leczniczą.  Zgodnie z przepisami wniosek o wpis do rejestru, zmianę wpisu do rejestru, wykreślenie z rejestru, składa się w postaci elektronicznej, z wykorzystaniem bezpiecznego podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego ePUAP. Do końca 2012 r. dopuszczono jednak składanie wniosków w postaci papierowej - ale od 1 stycznia 2013 r. takiej możliwości już nie będzie.

W ocenie samorządu lekarskiego nie wszyscy lekarze, lekarze dentyści nabędą urządzenia służące do składania podpisu elektronicznego do końca 2012 r. Znacznie to utrudni, a nawet zablokuje proces rejestracji praktyk zawodowych lekarzy, lekarzy dentystów od 1 stycznia 2013 r. uważa Maciej Hamankiewicz. W takiej sytuacji NRL zwróciła się do ministra zdrowia o wprowadzenie zmian, które przedłużałyby możliwość dokonywania rejestracji na dotychczas obowiązujących zasadach.

Patrz także Rejestr Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą po nowemu

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH