PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Pacjentka nie była u dentystki, ale NFZ zapłacił pięć razy

en
19-12-2017, 09:04
Pacjentka nie była u dentystki, ale NFZ zapłacił pięć razy Dentystka pięć razy wzięła pieniądze za niewykonane świadczenia (fot. pixabay)
Dentystka z Głogowa wystawiła faktury za świadczenia stomatologiczne pięć razy. Pacjentka nie była u niej nigdy.

Według danych widocznych w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta pacjentka miała odbyć wizyty u dentystki w Głogowie pięciokrotnie: trzykrotnie w 2016 r., raz w 2013 r. i raz w 2017 r. Pacjentka nigdy w życiu nie widziała stomatolog, informuje Gazeta Wrocławska.

Sprawa pewnie nigdy nie wyszłaby na jaw, gdyby pacjentka nie zajrzała do ZIP. Kobieta złożyła doniesienie do NFZ. Podobne nieprawidłowości miały dotyczyć jej kilku koleżanek, te jednak  nie chciały zajmować się sprawą.

NFZ przez kilka miesięcy sprawdzał informacje. Dentystka nie pamiętała tej konkretnej pacjentki, ale sprawę zakończyć,  zwróciła pobraną z funduszu kwotę, czyli 317 zł.  NFZ nie przeprowadził kolejnych kontroli. Argumentowano to faktem, że to jedyna skarga na gabinet i w tej sytuacji jest to słowo przeciwko słowu. Jeśli na jakieś placówki czy lekarzy istnieje więcej podobnych uwag, wtedy może się to zakończyć nawet wnioskiem do prokuratury.

Dentystka twierdzi, że to zwykły błąd i ktoś mógł się posłużyć numerem PESEL pacjentki. Aktualnie prowadzi prywatną praktykę i nie ma umowy z NFZ. Kobieta, która miała leczyć się w Głogowie rzuca podejrzenia na męża dentystki. Tak się składa, że jest on lekarzem medycyny pracy w firmie, gdzie pracuje.

Więcej: gazetawroclawska.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta_prawo   pacjent   NFZ  

POLECAMY W SERWISACH