• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pacjentka nasyła na dentystę prokuratora

ms
13-03-2017, 08:51
Pacjentka nasyła na dentystę prokuratora Prokurator w gabinecie dentystycznym (foto: pixabay)
Kobieta, która przez rok leczyła się w jednym z toruńskich gabinetów dentystycznych, doszła do wniosku, że leczenie to przyniosło więcej szkód niż pożytku. Swoim stanem zdrowia zainteresowała więc prokuraturę.

Kobieta uzgodniła zrealizowanie w toku leczenia: pięciu koron ceramicznych i metalowo-ceramicznych, dwóch mostów oraz implantu. Pracę wykonano. Efekt był jednak odmienny od pożądanego przez pacjentkę, która skarżyła się na ból zębów, kości szczęki, żuchwy i nasady nosa, a także na kłopoty z szybkim mówieniem oraz krztuszenie się podczas spożywania posiłków. Taką relację ze sprawy przedstawił w rozmowie z portalem Dzień Dobry Toruń Andrzej Kukawski, rzecznik prasowy toruńskiej prokuratury.

Rozżalona kobieta zarzuciła dentyście, że ten naraził ją na "bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu".

Śledczy nie dopatrzyli się znamion przestępstwa.

Nie koniec na tym. Sprawa trafiła do sądu, który nakazał ponowne wszczęcie postępowania. Te jednak raz jeszcze zostało umorzone.

- Prokurator uznał, że działanie stomatologa nie naraziło pacjentki na "bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu" - tłumaczył Kukawski.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że dentysta wkrótce zostanie poinformowany o sprawie sądowej z powództwa cywilnego, założonej przez zdesperowaną pacjentkę.

Więcej: ddtorun.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
sąd   błąd dentysty  

POLECAMY W SERWISACH