• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pacjenci wybierają: do ortodonty za pięć lat albo siedem miesięcy

gazetakrakowska.pl/szaft
23-09-2014, 14:08
Pacjenci wybierają: do ortodonty za pięć lat albo siedem miesięcy Tarnów: długie kolejki do ortodontów (fot. Fotolia/PTWP)
Małopolskie media znów przypominają o kolejkach do tarnowskich ortodontów. Zapisanych do nich na 2019 rok jest już ponad 1000 osób. NFZ nie widzi problemu, w tym, ze pacjenci korzystają z usług specjalistów w innych miastach.

O problemach z dostępem do ortodontów w Tarnowie jest głośno od kilku miesięcy. W lipcu Narodowy Fundusz Zdrowia zmniejszył kontrakt Zespołowi Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie. Ucierpiały także inne placówki dentystyczne.

Żeby skorzystać z pomocy specjalisty w Zespole Przychodni Specjalistycznych, trzeba czekać do 2019 r. Krócej jest w Jaśle, gdzie jeżdżą mieszkańcy Tarnowa. Tam zamiast pięciu lat będą czekać jedynie siedem miesięcy.

Jak taką sytuację tłumaczy NFZ?

- To miasto miało najwyższy w województwie wskaźnik dostępności do świadczeń i nakładów na 10 tysięcy mieszkańców. Chcieliśmy dać szansę na takie leczenie pacjentom z innych części regionu, stąd musieliśmy obniżyć liczbę kupowanych świadczeń w Tarnowie - tłumaczy Jolanta Pulchna, rzeczniczka małopolskiego NFZ.

Więcej: www.gazetakrakowska.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH