• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pacjenci raczej nie narzekają na dostęp do dentysty

ms
25-06-2015, 08:09
Pacjenci raczej nie narzekają na dostęp do dentysty Pacjenci nie narzekają na dostęp do dentysty (foto: pixabay)
Dostęp do dentysty nie jest najgorszy – uważają ankietowani, wypowiadający się w ramach projektu „Pacjenci Decydują! Konsultacje społeczne w ochronie zdrowia”.

Spośród 1404 ankietowanych na temat trudności w dostępie do usług medycznych zaledwie 5,6 proc. uważa, że korzystanie z usług lekarza dentysty jest szczególnie utrudnione.  To znikomy odsetek w porównaniu do innych usług z zakresu ochrony zdrowia.

Najwięcej problemów przysparza ankietowanym wykonanie badań diagnostycznych (63,5 proc.). Na drugim miejscu w tym zestawieniu znajduje się lekarz POZ 27,8 proc. wskazań, na trzecim rehabilitanci i fizjoterapeuci 24,3 proc., na czwartym endokrynolodzy 17,5 proc., na piątym alergolodzy 11,2 proc., na szóstym okuliści 10,3 proc., na siódmym  wskazano na problemy z wykupem leków 9,8 proc., na ósmym - dostęp do oddziału szpitalnego 9,5 proc. Kolejne miejsca w analizie zajęli:  dziewiąte ginekolodzy 8,8 proc., dziesiąte ortopedzi 7,3 proc., jedenaste, dwunaste i trzynaste kardiolodzy, neurolodzy oraz dermatolodzy.

Czternaste miejsce w tym zestawieniu przypadło w udziale dentystom właśnie 5,6 proc.

Jeszcze mniej problemów niż z dostaniem się dentystów mają pacjenci z uzyskaniem wizyty u: chirurga 3,8 proc., pediatry 3,6 proc., logopedy 2,2 proc., urologa 1,9 proc., onkologa 1,1 proc., reumatologa 0,8 proc., immunologa 0,6 proc.

Autorzy badań nie podają, czy w analizie tej brali pod uwagę częstotliwość korzystania z określonych usług medycznych, co znakomicie wpływa na rozkład otrzymywanych odpowiedzi.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH