PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Pabianice: gabinet stomatologiczny w szkołach - reaktywacja

ws
16-12-2015, 08:04
Pabianice: gabinet stomatologiczny w szkołach - reaktywacja Opieka nad zębami dzieci w Pabianicach (foto: freedigitalphotos)
Tylko dwie szkoły w Pabianicach mają gabinety stomatologiczne w takim stanie, że po remoncie i dostosowaniu do wymogów sanitarnych, nadawałyby się do ponownego uruchomienia i tylko te szkoły – jako największe w mieście – mają wystarczającą liczbę uczniów, żeby wypełnić warunki NFZ.

W szkołach tych wyremontowane zostały gabinety stomatologiczne, które mają być dostępne dla uczniów wszystkich podstawówek (gabinet w SP 3) i trzech gimnazjów (w Gimnazjum nr 3).

- Pabianickie Centrum Medyczne (PCM), które będzie występować o kontrakt z NFZ, zaproponowało SP 3 i Gimnazjum 3 m.in. ze względu na największą liczbę uczniów i warunki na prowadzenie takich gabinetów - wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta Pabianic.

W efekcie tych zabiegów 4,5 tys. uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów w Pabianicach może mieć bezpłatną opiekę stomatologiczną – dodaje Aneta Klimek.

Remont gabinetów już się zakończył (PCM zapewniło ekipę remontową, a kierownictwo szkół kupiło materiały). Unit stomatologiczny w Gimnazjum nr 3 został „reanimowany”. Do SP 3 może być kupiony używany za 8 tys. zł (uchwała w tej sprawie stanie na najbliższej sesji Rady Miasta). Po przygotowaniu gabinetów PCM będzie mogło wystąpić o kontrakt do NFZ.

Gabinety dentystyczne będą działały prawdopodobnie od stycznia 2016 r.

Więcej: zyciepabianic.pl
Czytaj także: Pabianice: a jednak będą szkolne gabinety stomatologiczne?

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH