PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pabianice: a jednak będą szkolne gabinety stomatologiczne?

ms
04-12-2015, 08:06
Pabianice: a jednak będą szkolne gabinety stomatologiczne? Pabianice walczą o szkolne gabinety stomatologiczne (foto: freedigitalphotos)
W dwóch pabianickich szkołach trwają prace prowadzące do uruchomienia gabinetów stomatologicznych. Wszystko dzięki zapałowi Zdzisława Ormana, kierownika przychodni specjalistycznych w Pabianickim Centrum Medycznym.

Trwają remonty pomieszczeń w Gimnazjum nr 3 oraz w SP 3. Prace adaptacyjne prowadzi własnymi siłami PCM. Dyrekcje szkół partycypować mają w pokryciu kosztów zakupu materiałów.

Sukces akcji opiera się w dużym stopniu na samozaparciu ludzi dobrej woli. Unity w obu przyszłych gabinetach do nowych nie należą. Zdzisław Orman jeden już zdobył, drugi bliski jest przejęcia, o ile uzbiera się na jego zakup ok. 6 tys. zł. Oczywiście cena wskazuje, że unit ten bardziej jest stary niż nowy (pierwszy zresztą także).

Wyposażone odpowiednio gabinety stomatologiczne będą podstawą do podjęcia walki o kontrakty z NFZ. Według Zdzisława Ormana, dobrze byłoby uzyskać ok. 1,5 kontraktu, co pozwoliłoby zatrudnić dwóch stomatologów (higienistka byłaby na etacie PCM). W optymalnym scenariuszu na regularną opiekę stomatologiczną liczyć mogłoby ok. 1,5 tys. dzieci. 

Więcej: epainfo.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH