PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

OW NFZ w Poznaniu chce obcinać kontrakty dentystom?

kan
15-11-2016, 10:31
OW NFZ w Poznaniu chce obcinać kontrakty dentystom? WIL apeluje o elastyczne podejście do limitów finansowania (fot. pixabay)
Podmioty, które dotychczas wykonały mniej świadczeń stomatologicznych, niż wynikać to powinno z podpisanej umowy na 2016 r.,  mogą mieć zmniejszone limity świadczeń na 2016 r.  WIL protestuje.

To reakcja na docierające do WIL informacje na temat propozycji, kierowanych przez Oddział NFZ do   do podmiotów udzielających świadczeń stomatologicznych. Dotyczą one  zmniejszenia planu rzeczowo - finansowego na 2016 r. - w przypadku wykonania umowy za dotychczasowe miesiące w mniejszym wymiarze niż zakładany na ten okres roczny limit.

WIL przypomina, że określony w umowie limit punktów jest limitem rocznym. Zdarza się, iż propozycje NFZ kierowane są do gabinetów szkolnych, w których z naturalnych względów w miesiącach wakacyjnych wykonanie jest mniejsze.

W przypadkach ustalenia ze świadczeniodawcami zmniejszenia kontraktów na 2016 r. należałoby rozpatrzyć wnioski innych podmiotów, które dla odmiany mają problemy ze zbyt niską wartością umowy i chciałyby jej zwiększenia o które na przykład znajdują się w tym samym powiecie - uważa WIL.

Środowisko lekarzy dentystów  bardzo niepokoi fakt, że kwota przeznaczona na leczenie stomatologiczne ulega z roku na rok zmniejszeniu. Samorządowcy apelują o pozostawienie środków na zakładanym pierwotnie poziomie.

Więcej: wildent.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
świadczenia stomatologiczne   NFZ   WIL  

POLECAMY W SERWISACH