PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

OW NFZ w Łodzi: więcej świadczeń stomatologicznych dla dzieci

ms
26-01-2018, 12:46
OW NFZ w Łodzi: więcej świadczeń stomatologicznych dla dzieci OW NFZ w Łodzi więcej na stomatologię dziecięcą (fotopixabay)
Rozszerzony koszyk świadczeń gwarantowanych w zakresie stomatologii  dla dzieci pozwolił łódzkiemu OW NFZ podjąć konkretne działania.

Najmłodszym mieszkańcom regionu łódzkiego przysługuje rocznie pięć bezpłatnych wizyt kontrolnych w gabinecie stomatologicznym (dotychczas były to dwie wizyty). Publiczny płatnik stawia na skuteczniejsze leczenie uszkodzonych zębów w wyniku mechanicznych urazów, a taki problem dotyczy blisko połowy dzieci w wieku od 6 do 17 lat.

- Dzięki kilkukrotnym badaniom RTG i nowoczesnej metodzie leczenia zębów, więcej dzieci i nastolatków uniknie leczenia protetycznego i ortodontycznego – komentuje dla Dziennika Łódzkiego Anna Leder, rzecznik NFZ w Łodzi.

Zmiany następują w procedurze lakowania drugich zębów trzonowych.  Dotychczas z lakowania, ale tylko szóstek, mogły korzystać dzieci do 8 lat. Obecnie u nastolatków do 14 lat, które mają już siódemki, mogą być bezpłatnie zalakowane drugie trzonowce.

Możliwe stało się także leczenie endodontyczne zębów z nieuformowanym korzeniem z zastosowaniem materiału typu MTA (nazewnictwo oprotestowała NRL – przyp. red.). Takie leczenie jest bardziej komfortowe i mniej uciążliwe dla pacjenta i pozwala ocalić stały ząb.

Rozszerzono zakres rentgenodiagnostyki. Dotychczas zdjęcia pantomograficzne wykonywano jedynie przy okazji leczenia ortodontycznego i chirurgicznego. Teraz takie zdjęcie można zrealizować także w przypadku leczenia nieprawidłowości rozwojowych i diagnostyce ognisk zakażenia w jamie ustnej.

Dziennik Łódzki podaje, że OW NFZ w Łodzi na dodatkowe leczenie stomatologiczne najmłodszych wyda ok. 60 mln zł. To mało prawdopodobne skoro plan finansowy NFZ w Łodzi na całą stomatologię w 2018 r. wynosi 130,3 mln zł. Wątpliwości infoDENT24.pl potwierdziła Anna Leder rzecznik prasowy ŁOW NFZ, pisząc 60 mln zł (jak wynika z OSR ) wyda NFZ w skali kraju - co wyraźnie napisałam pani redaktor - a nie ŁOW NFZ. 

Więcej: dzienniklodzki.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
OW NFZ w Łodzi   stomatologia dziecięca  

POLECAMY W SERWISACH