PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Oswajanie dzieci z dentystą w toruńskim szpitalu

ms
12-02-2015, 07:52
Oswajanie dzieci z dentystą w toruńskim szpitalu Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera w Toruniu bada jamę ustną dzieci (foto: freedigitalphotos)
Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera w Toruniu organizuje akcję profilaktyczno - edukacyjną, której zadaniem jest oswojenie dzieci z gabinetem dentystycznym i z tym co może ich spotkać w trakcie leczenia.

W ramach akcji dzieci w wieku 3 - 6 lat odwiedzają specjalnie przygotowany gabinet adaptacyjno - edukacyjny, w którym w formie interaktywnej zabawy zapoznają się z gabinetem i dowiadują jak powstaje próchnica oraz jak właściwie dbać o higienę jamy ustnej.

Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem dyrekcji przedszkoli. Nic w tym dziwnego, dzieci, które odwiedzają gabinet wspólnie z rówieśnikami czują się pewniej, są śmielsze i odważniejsze. Udział grup przedszkolnych jest bezpłatny.

Każdy uczestnik takiej wizyt dostaje także specjalne naklejki dzielnego pacjenta, szczoteczki do zębów oraz zabawkowy zestaw dentystyczny.
Pomimo dużego zainteresowania, akcja nie ma powszechnego charakteru. W 2014 r. w wizytach adaptacyjnych w ramach kampanii udział wzięło 120 dzieci.

Więcej: szpital-bielany.torun.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH