• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

ORL w Warszawie: wybrano za dużo dentystów?

ms
27-04-2018, 08:22
ORL w Warszawie: wybrano za dużo dentystów? Wybory bis w ORL w Warszawie (foto: pixabay)
Okazało się, że dokonane ostatnio wybory członków Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie  nie przebiegały tak jak powinny przebiegać, w efekcie w Radzie znalazło się zbyt dużo lekarzy dentystów.

Nieprawidłowości nie tyle wynikały z celowego działania, co z trudnych do zinterpretowania z zawiłości prawnych.

Ostatecznie Naczelny Sądu Lekarski stwierdził 25 kwietnia nieważność wyborów członków Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie. Z tym jednak, że nie zostały podważone wyniki wyborów - na prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej, Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej, zastępców Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej, członków Okręgowego Sądu Lekarskiego, Okręgowej Komisji Rewizyjnej, delegatów na Krajowy Zjazd Lekarzy oraz Okręgowej Komisji Wyborczej. Te wybory są ważne.

W związku ze stwierdzeniem nieważności wyborów do ORL zwołany zostanie Zjazd Wyborczy na 19 maja 2018 r. w celu przeprowadzenia powtórnych wyborów do Okręgowej Rady Lekarskiej. Natomiast Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej, we współpracy z biurem prawnym oraz komisją wyborczą opracuje prawidłowy projekt uchwały dotyczącej liczebności członków ORL z podziałem na lekarzy i lekarzy dentystów, który zostanie przedstawiony delegatom na Zjazd.

- Podejmę wszelkie kroki, aby Izba działała zgodnie z obowiązującymi przepisami i w przyszłości takie sytuacje nie miały miejsca – zapewnia prezes ORL w Warszawie Łukasz Janowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
samorząd lekarski   ORL w Warszawie  

POLECAMY W SERWISACH