PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Opolski OW NFZ apeluje do samorządu o współpracę

en
24-03-2017, 10:21
Opolski OW NFZ apeluje do samorządu o współpracę Na Opolszczyźnie NFZ prowadzi akcję profilaktyki próchnicy wśród dzieci (fot. pixabay)
Kolejny już rok trwa akcja Opolskiego OW NFZ mająca na celu profilaktykę próchnicy wśród uczniów pierwszych klas szkół podstawowych. Słabym punktem jak się okazuje jest zaangażowanie w akcję samorządowców i  kuratorium oświaty.

Celem akcji profilaktycznej rady Opolskiego OW NFZ jest skontrolowanie uzębienia oraz przeprowadzenie instruktarzu higieny jamy ustnej wśród wszystkich pierwszoklasistów na Opolszczyźnie. - W 2015 r. przebadaliśmy ponad trzy czwarte dzieci zgłoszonych do programu - informował w Radiu Opole przewodniczący, kończącej swoją kadencję, rady opolskiego NFZ Edward Gondecki.  Przebadaliśmy 76,5 procent dzieci. Obecnie, w  drugiej edycji programu przegląd stomatologiczny przeszło 1465 dzieci, to jest 41,8 proc., a więc prawie połowa zgłoszonych do przebadania - mówi Gondecki.

To dopiero początek sukcesu, ponieważ po akcji z 2015 r. ponad połowa przebadanych podjęła dalsze leczenie stomatologiczne.

Tyle że akcja mogłaby przebiegać sprawniej, okazuje się że pojawiają się kłopoty z dowozem dzieci do dentysty. Jak żalił się w programie radiowym Edward Gondecki,  wójt w gminie wiejskiej, kiedy ma dowieźć piątkę, szóstkę, czy nawet dwójkę dzieci, twierdzi, że go na to nie stać.  Tymczasem wystarczyłoby te dzieci wsadzić nawet do osobowego samochodu prywatnego i zawieźć do gabinetu. 

Stąd apel przewodniczącego opolskiej rady NFZ do samorządowców i do kuratorium oświaty o większe zaangażowanie się w akcję profilaktyki.

Więcej: radio.opole.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   dziecko_u_stomatologa   profilaktyka próchnicy  

POLECAMY W SERWISACH