• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Opolska Fundacja Dom woła o aparat rtg

ms
30-01-2017, 11:21
Opolska Fundacja Dom woła o aparat rtg Fundacja „Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym” w Opolu (foto: FB)
W gabinecie stomatologicznym fundacji „Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym” popsuł się aparat rtg do prześwietlania zębów. Niepełnosprawne intelektualnie i ruchowo dzieci pozbawione zostały dostępu do diagnostyki.

- Prosimy o pomoc w zakupie sprzętu, nowy kosztuje ponad 100 tys. zł - mówi Kazimierz Jednoróg dyrektor fundacji „Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym”.

- Kiedy kupowaliśmy aparat 7 lat temu, był bardzo nowoczesny, dziś nie ma już części do jego naprawy. A na nowy po prostu nas nie stać. Sprawa jest tym pilniejsza, że do fundacyjnego gabinetu przy ul. Szymanowskiego w Opolu przyjeżdża na wózkach wiele osób niepełnosprawnych intelektualnie i ruchowo.

- I to jest prawdziwy problem - dodaje Kazimierz Jednoróg i dodaje:  gabinety w Opolu, które takim rentgenem do zdjęć zębów i elementów czaszki dysponują, albo nie chcą przyjmować pacjentów z niepełnosprawnością, albo osoba na wózku się do nich nie dostanie ze względu na bariery architektoniczne.

Z usług dentysty w fundacji korzystało rocznie ok. 200 pacjentów z niepełnosprawnością.

- Wszyscy, którzy mogą i chcą pomóc w zakupie sprzętu, proszeni są o kontakt tel.: 774743280 lub 600483337.

Więcej: nto.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
rtg   fundacja  

POLECAMY W SERWISACH