PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Opole: permanentny brak świątecznego dyżuru stomatologicznego

en
21-04-2017, 08:06
Opole: permanentny brak świątecznego dyżuru stomatologicznego Po 19:00 pacjenci z bólem zęba muszą z Opola jechać blisko 50 km do dentysty (fot. pixabay)
Wrócił temat braku dyżuru stomatologicznego w niedziele i święta w Opolu. Najbliższą pomoc dentystyczną mieszkańcy Opola mogą uzyskać dopiero w oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów Brzegu i Głogówku.

Jak już infoDENT24.pl informował problem bierze się ze zbyt niskiej wyceny za świadczenie nocnej i świątecznej opieki stomatologicznej. I choć NFZ wielokrotnie ogłaszał konkursy na realizację tych świadczeń, zawsze z tym samym skutkiem. Nie było chętnych.

W efekcie Opole nie ma zapewnionej opieki dentystycznej w godzinach 19.00-7.00 w dni powszednie, w soboty, niedziele i święta. Problem mają więc ci mieszkańcy, których nie stać na prywatną wizytę u stomatologa. Aby pomoc w ramach NFZ otrzymać, muszą wybrać się w  podróż do Głogówka (pomocy udziela Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej PARTNER-DENTAL Marcin Marasek) lub Brzegu (Zakład Usług Medycznych KAMMED).

NFZ zapewnia, że pracuje nad rozwiązaniem problemu. - W chwili obecnej został ogłoszony konkurs w rodzaju leczenie stomatologiczne m.in. na realizację świadczeń z zakresu stomatologicznej pomocy doraźnej z okresem obowiązywania umowy od 1 lipca 2017 r.,  może zgłosi się ktoś chętny na realizację tych świadczeń w Opolu - mówiła w rozmowie z portalem 24opole.pl Barbara Pawlos, rzecznik prasowy Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Więcej: 24opole.pl

Czytaj także: Opole: nie ma nocnej opieki stomatologicznej

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   dentysta   nocna opieka stomatologiczna  

POLECAMY W SERWISACH