PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Opole: pat w sprawie pogotowia stomatologicznego

opole.gazeta.pl/ŁS
08-01-2015, 08:15
Opole: pat w sprawie pogotowia stomatologicznego Opole nie kusi dentystów do pracy w nocy i święta (fot. infoDENT24.pl)
Okres świąteczno-noworoczny obnażył zapotrzebowanie na ostry dyżur stomatologiczny w Opolu. W stolicy regionu nie ma go od pół roku, głównie dlatego, że NFZ za dyżur dentystom oferuje 350 zł.

W Opolu od pół roku nie ma ani jednego gabinetu dentystycznego, który ma podpisaną umowę na świadczenie nocnej i świątecznej usługi. Dlaczego? NFZ za dyżur oferuje 350 zł. O 150 zł mniej niż np. we Wrocławiu. Na Śląsku taka praca wyceniana jest na 550 zł, w niektórych regionach kraju nawet na 700 zł.
Pacjenci pomocy muszą szukać w Brzegu i Głogówku. W okresie świąteczno-noworocznym dentyści z obu miejscowości nie mieli czasu odpocząć.

- W Wigilię dyżurowaliśmy od godziny 19, a pierwsze telefony zaczęły się cztery minuty później. W święta mieliśmy około dziesięciu pacjentów z samego tylko Opola - mówi Grażyna Marasek z Partner-Dental w Głogówku.

- Mówimy o dyżurowaniu nocami, interweniowaniu "na telefon" o trzeciej w nocy i przyjmowaniu, tak bywa, nietrzeźwych pacjentów - mówi Katarzyna Kowaluk-Knuth, która wraz z mężem przez kilka lat opiekowała się pacjentami w noce i święta w Opolu. Zrezygnowali nie tylko ze względu na niską stawkę. Podkreślają, że to praca praktycznie bez urlopów.

Opolski oddział NFZ nie planuje w najbliższym czasie zwiększenia stawki za nocny i świąteczny dyżur dentystyczny.

Więcej: opole.gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH