PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Opieka stomatologiczna wraca do szkół

en
21-03-2017, 14:07
Opieka stomatologiczna wraca do szkół Pierwszy w gminie Elbląg szkolny gabinet stomatologiczny już pracuje (fot. pixabay)
Dzieci uczące się w Zespole Szkół w Gronowie Górnym będą mogły chodzić do dentysty w szkole. 20 marca 2017 r. otworzono tam pierwszy szkolny gabinet stomatologiczny w powiecie elbląskim.

Do tej pory przedszkolaki i uczniowie mieli zapewnioną opiekę pielęgniarską, teraz każde z 350 dzieci uczęszczających do przedszkola, szkoły podstawowej oraz gimnazjum w Gronowie Górnym będzie mogło odbyć wizytę u dentysty. Na razie, dopóki funkcjonowanie gabinetu finansowane jest  z własnych środków gminy, dentysta będzie przyjmował tylko dwa dni w tygodniu, ale w momencie, gdy zostanie podpisany kontrakt z NFZ gabinet ma pracować codziennie.

- Ten gabinet to wspólna inicjatywa dyrekcji szkoły i Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Twoje Zdrowie. Mamy nadzieję, że przyniesie to korzyści dla zdrowia dzieci. W szkolnym gabinecie będzie można m.in. wykonać przegląd dentystyczny i zapobiegać próchnicy - mówi Jacek Perliński, wiceprezes NZOZ Twoje Zdrowie w rozmowie z info.elblag.pl.

Na potrzeby gabinetu stomatologicznego Zespół Szkół w Gronowie Górnym zaadaptował jedno z pomieszczeń. W wyposażeniu gabinetu w meble pomogły władze gminy Elbląg,  natomiast sprzęt stomatologiczny zapewnił NZOZ Twoje Zdrowie.

Wójt gminy Genowefa Kwoczek, stwierdziła, że gabinet jest bardzo potrzebny, zarówno ze zdrowotnego punktu widzenia jak i społecznego. Nie wszystkie dzieci, które mieszkają w oddalonych od większych ośrodków miejscowościach, mają możliwość korzystania z gabinetów stomatologicznych. W ramach przeglądów profilaktycznych każde dziecko ma mieć przebadane zęby.

Samorząd gminy rozważa już otwarcie podobnych gabinetów w pozostałych szkołach m.in. w Węzinie i Pilonie.

Więcej: info.elblag.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
gabinet stomatologiczny   dentysta  

POLECAMY W SERWISACH