• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Opieka stomatologiczna w pakiecie dla uchodźcy

kan/PAP
08-06-2017, 12:23
Opieka stomatologiczna w pakiecie dla uchodźcy Ruszył pierwszy filtr empidemiologiczny dla cudzoziemców (fot. pixabay)
W Białej Podlaskiej na Lubelszczyźnie otwarto filtr epidemiologiczny dla cudzoziemców. To pierwsza tego typu w Polsce specjalna przychodnia, w której osoby ubiegające się o ochronę międzynarodową przechodzą badania lekarskie. Przysługuje im także opieka stomatologiczna.

Filtr epidemiologiczny powstał przy ośrodku recepcyjnym dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej prowadzonym przez Urząd do Spraw Cudzoziemców. Lokalizacja inwestycji nie jest przypadkowa. Najwięcej cudzoziemców ubiegających się udzielenie ochrony międzynarodowej w Polsce przekracza granicę w oddalonym o około 40 km Terespolu, a następnie przybywa do recepcyjnego ośrodka w Białej Podlaskiej.

Każda osoba w krótkim czasie po przekroczeniu granicy ma przejść badania diagnostyczne. Filtr epidemiologiczny to pierwsza tego typu inwestycja w Polsce i jedna z najnowszych w Europie. 

Stawka za objęcie opieką medyczną osoby ubiegającej się o nadanie statusu uchodźcy w 2016 r. wynosiła ponad 200 zł. Obejmuje m.in. obowiązkowe szczepienia dzieci, konsultacje i badania specjalistyczne, leczenie szpitalne, świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze, leczenie stomatologiczne. Są oni objęci także opieką psychologiczną.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   badania kontrolne  

POLECAMY W SERWISACH