• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Opieka stomatologiczna coraz bliżej ucznia

ms
26-04-2018, 08:12
Opieka stomatologiczna coraz bliżej ucznia Dzieci czekają na dentobus
Dentobusy miały zacząć pracę w całym kraju 1 kwietnia, termin ten jest przesuwany (pierwsze ruszą w trasę dopiero pod koniec kwietnia, kolejne - jeszcze później).

- Konkurs na realizację usług w dentobusie rozstrzygnęliśmy już w marcu - mówi Rafał Tomaszczuk z podlaskiego oddziału NFZ. O terminie uruchomienia realizacji świadczeń powinien wiedzieć Podlaski Urząd Wojewódzki. Tam jednak tylko zdawkowo mówią, że czekają na podpisanie umowy ze świadczeniodawcą.

Dr hab. n. med. Grażyna Marczuk-Kolada, wojewódzka konsultantka ds. stomatologii dziecięcej na Podlasiu informuje, że w Białymstoku stomatologów nie brakuje, a większość z nich pracuje na podstawie umowy z NFZ. Gorzej jest poza Białymstokiem, są bowiem trzy powiaty, gdzie nikt nie ma umowy na świadczenia stomatologiczne dla dzieci i młodzieży – mówi ekspertka.

Kolejne ogniwo opieki stomatologicznej nad uczniami zawarte ma być w projektowanej ustawie o opiece zdrowotnej nad uczniami, który znajduje się w konsultacjach społecznych.

- Wizyty dzieci w gabinecie stomatologicznym powinny być kompletne, czyli obejmować przegląd jamy ustnej, profil wad zgryzu, instruktaż mycia zębów, ale także usunięcie osadów, lakierowanie i leczenie zębów. Wszystko poprzedzone zgodą rodziców - mówi dentystka Agnieszka Nikołajuk-Kopańko.

Więcej: poranny.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentobus   stomatologia dziecięca  

POLECAMY W SERWISACH