PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Olsztyn nie będzie (na razie) kształcił dentystów

11-03-2013, 00:03
Olsztyn nie będzie (na razie) kształcił dentystów (fot. wikipedia.org)
Olsztyn nie będzie (na razie) kształcił dentystów (fot. wikipedia.org)
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie w roku szkolnym 2013/14 nie uruchomi rekrutacji na kierunku stomatologia. Senat uczelni z powodów finansowych zdecydował o zamrożeniu projektu.

O tym, że Olsztyn będzie kolejnym ośrodkiem akademickim kształcącym lekarzy dentystów mówiło się od dłuższego czasu. Realizacja pomysłu była już bliska finału - wiosną 2012 roku władze uczelni wpisały kierunek dentystyczny do oferty dydaktycznej. Studia miały wystartować w tym roku, jednak wycofano się z pomysłu. Powód? Na uruchomienie kierunku potrzeba co najmniej pięć milionów złotych. Pieniądze są niezbędne aby przygotować odpowiednią liczbę stanowisk dydaktycznych oraz gabinety dentystyczne, w których młodzi dentyści mogliby uczyć się fachu. W tej chwili uczelnia nie może sobie pozwolić na taki wydatek. Kiedy będzie mogła - na razie nie wiadomo.

Przypomnijmy, że Olsztyn to nie jedyne miasto, które zamierza uruchomić studia stomatologiczne. Zdecydowanie bliższe realizacji pomysłu jest Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy. Rada uczelni pozytywnie zaopiniowała projekt uruchomienia przez uczelnię nowego kierunku którego start zaplanowano na 2014 rok. Oznacza to, że za rok studiować stomatologię będzie można już na 11 uczelniach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH