PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Okazuje się, że do leczenia zębów potrzebni są … dentyści

ms
16-01-2018, 08:10
Okazuje się, że do leczenia zębów potrzebni są … dentyści Gabinety bez dentystów (foto: pixabay)
Władze Wrocławia przeznaczyły 1,4 mln zł na uruchomienie gabinetów stomatologicznych w 10 szkołach. Wszystko by się udało gdyby znaleźli się dentyści, którzy chcieliby pracować w tych gabinetach.

Jeśli coś zawodzi, to zawsze zawodzi najsłabsze ogniwo. W przypadku programu uruchamiania gabinetów stomatologicznych we wrocławskich szkołach zawiedli dentyści, którzy nie docenili wysiłków władz miasta i nie chcą pracować w przygotowanych dla nich gabinetach.

Funkcjonowanie stomatologii szkolnej miało nastąpić już w kwietniu 2018 r., jednak plan ten jest poważnie zagrożony, a to z tego powodu, iż na konkurs na świadczenie usług stomatologicznych dla uczniów wrocławskich szkół nie wpłynęła ani jedna oferta.

Warunki realizowania usług miały być na tyle atrakcyjne, żeby wzbudzić zainteresowanie wśród dentystów, a więc w szkolnych gabinetach można by przyjmować osoby dorosłe „z  ulicy”, wynajęcie powierzchni skalkulowano na stosunkowo niskim poziomie 10 zł/mkw., a wartość dofinansowania wyposażenia gabinetu wyniosła 130 tys. zł. Mimo to, wciąż brakuje chętnych do leczenia uczniów. Co dalej?

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
stomatologia dziecięca   dentysta w szkole  

POLECAMY W SERWISACH