PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Oferta dla dentysty: gmina Sośno do objęcia

ms
12-09-2014, 13:12
Oferta dla dentysty: gmina Sośno do objęcia Kujawsko - pomorskie: siedziba NFZ w Bydgoszczy (źródło: Google Maps)
Nie pierwszy to przypadek, gdy NFZ informuje, że ma pieniądze, ale nie znalazł chętnych na prowadzenie gabinetu dentystycznego w ramach usług kontraktowych. Oczywiście chodzi o pieniądze, dodajmy zbyt małe pieniądze, jakie publiczny płatnik rezerwuje dla tych, którzy chcieliby leczyć pacjentów korzystających z powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Do takiego zdarzenia doszło w miejscowości Sośno, na terenie której z ostatnim dniem czerwca przestał funkcjonować jedyny gabinet dentystyczny, realizujący usługi w ramach NFZ. Dla wielu mieszkańców miejscowości sytuacja taka skutkuje brakiem dostępu do dentysty w ogóle, gdyż do najbliższych miejscowości Więcborka lub Sępólna nie można dojechać komunikacją publiczną. Nie każdy ma możliwość skorzystania z sąsiedzkiej pomocy w dotarciu do gabinetu stomatologicznego.

Bydgoski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że nikt z dentystów nie jest zainteresowany w oferowaniu usług stomatologicznych na terenie gminy Sośno, chociaż pieniądze na ten cel są zarezerwowane.

Władze terenowe chcą przekonać kierownictwo Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sośnie, iż celowe byłoby uruchomienie w ZOZ gabinetu stomatologicznego. W przekonywaniu tym nie padają jednak najbardziej przekonywujące argumenty - natury finansowej, a jeżeli nawet, to nie są to argumenty najcięższego kalibru.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH