PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Odtrąbienie odwrotu szkolnych gabinetów dentystycznych?

ms
03-06-2016, 10:05
Odtrąbienie odwrotu szkolnych gabinetów dentystycznych? Ciężkie chwile przed stomatologicznymi gabinetami w szkołach? (foto: pixabay)
Przed takim scenariuszem przestrzega Joanna Mucha. Posłanka PO informuje, że w Ministerstwie Zdrowia powstaje właśnie nowelizacja ustawy, po wprowadzeniu której zmaleją szanse szkolnych gabinetów stomatologicznych na zdobycie kontraktu na leczenie.

- To nie jest dobra zmiana. Musimy głośno krzyczeć, i może uda nam się przekonać panią premier, żeby wycofała się ze swoich planów - mówi Joanna Mucha, cytowana przez kurierlubelski.pl.

- Szkolne gabinety w konkursach ogłaszanych przez NFZ mogły zdobyć dodatkowe punkty za lokalizację. To dało im szansę konkurowania z większymi placówkami – przekonuje Joanna Mucha i dopowiada, że w Ministerstwie Zdrowia powstaje właśnie nowelizacja ustawy. Takie zmiany zmniejszą szanse gabinetów stomatologicznych funkcjonujących w szkołach na zdobycie kontraktu NFZ.

W dokumencie, który ma wkrótce trafić do Sejmu, ponoć nie ma już zapisanych dodatkowych punktów za lokalizację gabinetu. Premiowane są za to placówki, które dysponują drogim, profesjonalnym sprzętem (RTG, radiowizjograf) i wykonują skomplikowane zabiegi jak np. leczenie złamania twarzoczaski.

W Lublinie jest 75 szkolnych gabinetów stomatologicznych, czyli w niemal każdej szkole. To jeden z najlepszych wyników w kraju.


Więcej: kurierlubelski.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH