PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Odpowiedni partner dla lekarza dentysty, czyli właściwie kto

ms
13-10-2017, 10:33
Odpowiedni partner dla lekarza dentysty, czyli właściwie kto Artur Podolski, dyrektor zarządzający, prezes zarządu firmy Marrodent
Relacje: lekarz dentysta - partner handlowy nie zawsze należą do łatwych, aby takimi się stały - musi być spełniony cały szereg warunków, na te najważniejsze wskazuje w rozmowie z infoDENT24.pl Artur Podolski, dyrektor zarządzający, prezes zarządu firmy Marrodent.

infoDENT24.pl: Marrodent uruchomił ultranowoczesny salon firmowy w Katowicach w reprezentacyjnym obiekcie przy ul. Żeliwnej 38. Miejsce - rzec można - miejsce prestiżowe, sam salon również, ale formuła kontaktu z klientami do prekursorskich już nie należy.
Artur Podolski dyrektor zarządzający, prezes zarządu firmy Marrodent: Salon jest efektem dokładnie rozpoznanej potrzeby. To miejsce, w którym lekarze dentyści, technicy dentystyczni będą mogli zapoznać się z naszą skrupulatnie wybraną ofertą sprzętową. Przy Żeliwnej 38 w Katowicach prezentujemy m.in. najnowsze modele unitów stomatologicznych, sprzęt służący do radiografii, urządzenia wykorzystywane w technologii CAD/CAM. Jest to zatem sprzęt, którego zakup poprzedzać musi głębokie przekonanie o słuszności podjętej decyzji. To oczywiste, że takiego przekonania nie nabędzie się w wyniku przeglądu internetowych stron z ofertami.

Zalety, ale niekiedy również ograniczenia sprzętu, ocenić można tylko w rzeczywistym wymiarze. W salonie Marrodent istnieje szansa na zweryfikowanie, bywa że fałszywych wyobrażeń na temat konkretnego urządzenia. Przy Żeliwnej stworzyliśmy szansę na poznanie w szczegółach konkretnych funkcji użytkowych coraz bardziej skomplikowanego sprzętu.

Równie ważne jest to, że zapewniamy odwiedzającym nas gościom skrupulatną uwagę profesjonalnie przygotowanych konsultantów. Nasi specjaliści mają rzetelne przygotowanie, aby móc merytorycznie rozmawiać nie tylko o tym co prezentujemy w salonie, ale także o każdej nowości, która wyznacza perspektywiczne trendy w branży stomatologicznej, a te pojawiają się w ostatnich latach coraz częściej.

infoDENT24.pl: Dotychczas Marrodent postrzegany był jako firma mocno związana z rynkiem materiałów stomatologicznych, tymczasem w niedługim czasie po zawarciu umowy partnerskiej z globalnym gigantem w branży Henry Schein Company, pojawił się w ofercie silny akcent sprzętowy. To dominujący drogowskaz na przyszłość?
Artur Podolski: Marrodent był i będzie silny w segmencie materiałowym, nie zmienimy tego. Zauważyliśmy jednak, że ostatnio wyraźny impuls wzrostowy dotyczy nowych technologii CAD/CAM, obrazowania 3D. To obszary silnie związane ze specjalistycznym sprzętem. Polscy dentyści, na tle koleżanek i kolegów z innych europejskich państw, należą do najodważniej stawiających na wykorzystywanie nowoczesnych metod leczenia stomatologicznego. Zapewniam, że z mojej strony nie jest to zwrot grzecznościowy. Z przyjemnością obserwuję taką tendencję już od kilku dobrych lat.

infoDENT24.pl: Wspomnieliśmy o internecie, o szybkim obiegu informacji, o dobrym przygotowaniu lekarzy dentystów do merytorycznych rozmów twarzą w twarz z przedstawicielem handlowym, czy w takiej rzeczywistości wciąż spełniają należycie rolę branżowe targi stomatologiczne, w których Marrodent przecież również uczestniczy?
Artur Podolski:
W przypadku tego typu wydarzeń mamy do czynienia z dwoma zjawiskami. Segment materiałowy w ostatnich latach ma coraz słabszą pozycję. Nic w tym dziwnego, bowiem szeroka sieć konsultantów handlowych dość dobrze odpowiada na codzienne potrzeby lekarzy dentystów i techników dentystycznych.

Zupełnie inna sytuacja rysuje się w coraz bardziej zaawansowanym i skomplikowanym w obsłudze sprzęcie. Targi są znakomitą okazją do konfrontacji wiedzy, spostrzeżeń, oczekiwań praktyków, z tym co wiemy o naszych produktach lub produktach naszych partnerów. W tym przypadku przekaz nie jest jednokierunkowy. My przyswajamy wiedzę osób doświadczonych w codziennej pracy z pacjentem, z kolei lekarze dentyści, technicy dentystyczni weryfikują właściwy sobie sposób pracy z często nie odkrytymi możliwościami oferowanych przez nas rozwiązań. Taka interakcja daje znakomite efekty dla obu partnerów: prezentujących ofertę i tę ofertę oceniających.

Jedno jest pewne, dla użytkownika poznanie w jednym miejscu i w jednym czasie sprzętu oferowanego przez wszystkich znaczących uczestników rynku jest doświadczeniem nie do przecenienia.

infoDENT24.pl: Czy w świecie wysokiej specjalizacji można w sposób efektywny prezentować tak bogatą ofertę, jaką dysponuje Marrodent. Nie sposób wszystkiego robić idealnie.
Artur Podolski:
Mam przekonanie, że właśnie z tego powodu jesteśmy szczególnie atrakcyjni dla naszych partnerów. Możemy zaprezentować ofertę kompleksową, zarówno z poziomu materiałów, jak i sprzętu. Nie zapominajmy, że w nowej filozofii pracy z pacjentem nie tylko sprzęt, ale i materiały do niego dostosowane, pełnią zasadniczą rolę. Mamy to szczęście posiadać wiedzę kompleksową, nieocenioną dla efektywnego i skutecznego funkcjonowania w świecie nowoczesnej stomatologii.

Rozwijamy się w szybkim tempie. Od 1 października związani jesteśmy ścisłą współpracą z kolejnym znaczącym partnerem, firmą 3Shape. Na 2018 r. zaplanowaliśmy podpisywanie następnych tego typu umów, o których mówić w szczegółach jest na razie za wcześnie.

W naszych działaniach nie trzymamy się schematów. Za każdy razem dochowujemy jednak niezmiennie jednej zasadzie: wszystko co robimy, robimy w poszanowaniu duchu partnerstwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH