PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

O dentystach w NIL, tylko co?

ms
17-08-2016, 08:34
O dentystach w NIL, tylko co? Dentyści w samorządzie (foto:pixabay)
19 sierpnia w NIL – jak donosi Andrzej Cisło na portalu Autonomia Stomatologów - odbędzie się spotkanie  lekarzy dentystów pracujących w strukturach NIL. Autor wpisu zastanawia się co będzie głównym tematem debaty.

Andrzej Cisło, wiceprezes WIL i przewodniczący KS WIL zwraca uwagę na fakt, że co innego jest na zaproszeniu (wyzwania stojące przed profesją stomatologa), a co innego zapowiada się ustnie (zasady współpracy w NIL).

W ocenie Andrzeja Cisły, ze względu na zapowiadaną tematykę spotkania, właściwsze byłoby zwołanie Komisji Stomatologicznej NRL.

Według wiceprezesa WIL spotkanie w siedzibie NRL stanie się początkiem kampanii zmierzającej do dopełnienia procedury wyborczej zaplanowanej na 2 września (chodzi o uzupełnienie wakatu po odwołaniu wiceprezes NRL Agnieszki Ruchały - Tyszler).

- Zakończenie, którego należy się obawiać w tej konkretnej sytuacji wywoła spore i trwałe pęknięcie w samym środowisku stomatologów pracujących w izbach lekarskich - uważa Andrzej Cisło.

- Zanim przekroczymy Rubikon lub ktoś za nas to zrobi – może warto oczyścić dyskusję z mitów ciążących na jej najbardziej popularnych wątkach – nawołuje autor wpisu.

Co to za wątki?

Czy jakiekolwiek wyodrębnienie zasad wyborów lekarzy dentystów do organów samorządu zawodowego prowadzi do rozdziału izb na dwie odrębne?

Czy aprecjacja głosów stomatologicznych głosowaniach na mandaty stomatologiczne w wyborach do organów izb lekarskich spowoduje naruszenie zasady równości wyborów?

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Andrzej Cisło   Autonomia Stomatologów   KS NRL  

POLECAMY W SERWISACH